پیش بینی وضع هوا فردا ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش رصد روز، محمد اصغری درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: از امروز تا پنج‌شنبه ۲۵ شهریور در برخی ساعات در نوار شرقی کشور، شرق خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و  خصوصاً زابل وزش باد افزایش می‌یابد که موجب کاهش کیفیت هوا و خیزش گرد و خاک در این مناطق خواهد شد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: از امروز تا پایان هفته شرق دریای عمان همچنین شمال و مرکز خلیج‌فارس مواج است.

از امروز تا پنجشنبه در برخی مناطق گیلان، مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش پراکنده روی می‌دهد. جمعه در گیلان، مازندران و شمال و شرق اردبیل بارش باران و در ارتفاعات مناطق فوق رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد:‌ در پنج روز آینده در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایدار حاکم است. در همین مدت در برخی نقاط گیلان،‌ مازندران و غرب گلستان بارش پراکنده و افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: از جمعه ۲۶ شهریور تا اوایل هفته آینده با شمالی شدن جریانات در سواحل خزر، بارش باران، وزش باد شدید موقت و کاهش دما در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و اردبیل پیش‌بینی می‌شود و در این مدت دریای خزر مواج است.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۶ و ۲۴ درجه خواهد بود. همچنین در روزهای آتی نیز آسمان تهران صاف است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۴ درجه بالای صفر و آسمانی صاف، گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۶ درجه بالای صفر و آسمانی صاف، خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا