یک قاب ناتراز؛

۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون پاداش اعضای هیئت مدیره بیمه کارآفرین، ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات کارکنان و دست خالی سهامداران

پاداش قابل توجه اعضای هیئت مدیره بیمه کارآفرین و تسهیلات چند میلیاردی کارکنان این مطالبه را مطرح می کند که آیا انتفاع سهامداران و سرنوشت سرمایه های آنان در این شرکت بیمه ای در کنار سفره پاداش و تسهیلات دیده می شود؟

به گزارش اختصاصی رصد روز، سهامداران خرد بیشترین نقش در عملکرد شرکتهای بورسی را دارند. هرچند که طی سالهای گذشته سیاستهای اشتباه حاکم بر بازار بورس سرمایه های مردم را به شدت کاهش داد اما با این همه حضور سهامداران و همراهی آنان با نمادهای متبوعشان مهمترین رکن بقای شرکتهای بورسی و نفسهای به شماره افتاده بزرگترین بازار پولی مالی کشورست.

در این میان عملکرد برخی شرکتهای بورسی اندک امید سهامداران را به یأس تبدیل می کند و یا ابهاماتی را به وجود می آورد که جای پرداخت دارد.

کفه ناتراز سود و زیان هیئت مدیره بیمه کارآفرین و سهامداران

مروری بر صورتهای مالی بیمه کارآفرین در نیمسال نخست سال گذشته پیام های مستتری را مخابره می کند که رمزگشایی از آن شاید باب میل مدیران این شرکت بیمه ای نباشد.

بررسی ها نشان می دهد که در پایان ۶ ماهه ۱۴۰۲ میزان سود سهام پرداختی این شرکت بیمه ای که با ۱۵ میلیارد برگه سهم و ۳۱ درصد سهام شناور در بازار دوم بورس فعالیت می کند ۵ میلیارد و ۱۷۹ میلیون تومان بود.

sod sham brdakhtny 1 665b8c4385002

در همین بازه زمانی پاداش اعضای هیئت مدیره بیمه کارآفرین بیش از ۱ میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان (جدا از حق حضور، حقوق و سایر مسائل) بود.

hzynh hay bank karafryn 1 665b8bed16c11

تا پایان ۶ ماهه نخست سال گذشته و براساس صورتهای مالی بیمه کارآفرین کارکنان این شرکت بیمه ای بیش از ۱۱۲ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند که بیش از ۱۲ میلیارد تومان آن در نیمسال نخست سال گذشته پرداخت شد.

tshylat bh karknan 1 665b8c177217d

در کنار بهره مندی کارکنان و اعضای هیئت مدیره بیمه کارآفرین از سفره پاداش و تسهیلات نگاهی به سود سهام پراختنی این شرکت در کنار بازدهی و نقدشوندگی منفی ۳.۱۲ درصدی نماد “وآفری” در یکسال گذشته این سؤال مطرح می شود که انتفاع سهامداران این شرکت در این وضعیت کجا تعریف می شود؟

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

منبع : رصد روز

مطالب مرتبط

آخرین اخبار