۱۲ میلیون کانتینر لوازم خانگی بوش اجازه ترخیص ندارند

به گزارش رصد روز به نقل از ایلنا ، ابوالفضل اکبرپور  درباره تعیین تکلیف کالاهای لوازم خانگی آلمانی برند بوش که اخیرا به رغم مقررات منع واردات لوازم خانگی خارجی، وارد بندر شهید رجایی شده است، گفت: فعلا کانتینرهای لوازم خانگی برند بوش با دستور مقام قضایی توقیف شده است و مرجوع شدن آ‌ن و یا سایر تصمیمات در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه برای تعیین تکلیف کانتینرهای لوازم خانگی آلمانی همه جوانب را بررسی خواهیم کرد و در نظر می‌گیریم ادامه داد: در حال حاضر هیچ یک از این کانتینرها ترخیص نشده‌اند.

ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی با تاکید بر اینکه کانتینرهای حامل لوازم خانگی برند بوش متعلق به شرکت «کاسپین کالای دریا» است، افزود: یک شرکت خصوصی وارد کننده این ۴۰۰ کانتینر انواع لوازم خانگی به بندر شهید رجایی است.

وی ادامه داد: این کالاها جزو کالاهای گروه چهار هستند که وارددات آ‌نها ممنوع است بنابراین پس از ورود آنها به بندر شهید رجایی تمام کانتینرها توقیف شد.

اکبرپور با اشاره به ارزش این ۴۰۰ کانتینر لوازم خانگی بوش گفت: ارزش ۲۰ فقره اظهارنامه لوازم خانگی آ‌لمانی که شامل ۴۰۰ کانتینر ۴۰ فوت هستند حدود ۱۲ میلیون یورو است.

ناظر گمرکات استان هرمزگان با تاکید بر اینکه طبق مقررات تمام اظهارنامه‌های مربوطه در مسیر قرمز قرار گرفته ادامه داد: با ورود سازمان اطلاعات سپاه استان هرمزگان و دستور مقام قضایی هیچ یک از این کالاهای لوازم خانگی بوش اجازه خروج ندارند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا