۲ خودرو جدید تا چند روز دیگر در بازار / «تارا» و «شاهین» چقدر قیمت دارند؟

به گزارش رصد روز ، زمستان امسال قرار است خودرو جدید دیگری وارد بازار خودرو شود. طبق آخرین گزارش‌ها احتمالا این خودرو با نام شاهین گران‌ترین محصول داخلی تولیدی سایپا باشد.

طبق اطلاعات موجود، سایپا هم نسخه دستی و هم نسخه اتومات شاهین را به بازار عرضه می‌کند که حداکثر سرعت هر دو مدل به ۱۸۵ تا ۱۹۰ کیلومتر برساعت می‌رسد.

اما قیمت این خودرو چقدر برآورد می‌شود؟

نعمت‌الله کاشانی‌نسب، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفته است: شاهین خودرو به‌روزی است. این خودرو هنوز وارد بازار نشده اما ممکن است این خودرو در کارخانه با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان به مردم عرضه شود اما قیمت این خودرو در بازار احتمالا معادل قیمت خودرو پژو ۲۰۰۸ است.

فیروز نادری، یک فعال بازار خودرو نیز با تائید صحبت‌های نایب رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو  گفته است: چنانچه شاهین زمستان وارد بازار شود قیمت این خودرو بالای ۲۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد. همچنین پیش‌بینی می‌شود قیمت این خودرو در بازار آزاد هم قیمت پژو ۲۰۰۸ است.

فعالان بازار خودرو در حالی قیمت شاهین را هم قیمت پژو ۲۰۰۸ می‌دانند که در حال حاضر این خودرو در بازار آزاد تا ۸۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

همچنین آمار تولید خودرو تا آبان ۹۹ حاکی از تولید ۳۰ خودرو شاهین است که احتمالا این خودروها تا چند روز دیگر عرضه خواهند شد.

 

اما خودرو جدید دیگر تارا است.

این خودرو محصول جدید ایران‌خودرو محسوب می‌شود و به پژو ۳۰۱ ایرانی معروف است.

خودرو تارا خودرویی است که بر پایه پژو ۳۰۱ ساخته شده و به نوعی نسخه داخلی این خودرو به حساب می آید. بر پایه پلتفرم خودرو تارا قرار است دو خودرو دیگر نیز با استایل هاچبک و کراس اوور تولید شوند. ایران خودرو چندی قبل اولین سری از خودرو تارا را پیش فروش کرده بود.

اما قیمت این خودرو در بازار چقدر پیش‌بینی می‌شود؟

فربد زاوه، کارشناس بازار خودرو در مورد قیمت احتمالی این خودرو به تجارت‌نیوز می‌گوید: قیمت این خودرو فول اتوماتیک به نظر می‌رسد ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان باشد. شاید قیمت خودرو تارا معمولی و دنده‌ای به رقمی نزدیک ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برسد.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا