۲۰ سالگی بیمه ملت تفاوت در مدیریت و ساختار سازمانی را روایت می کند

در 20 سالگی بیمه ملت شاهد خلق نتایجی هستیم که اگر در صنعت بیمه کشور بی نظیر نباشد قطعاً کم تکرار خواهد بود و این موضوع مرهون هدف گذاریهای جدید و تغییر رویکرد در این شرکت بیمه ایست

به گزارش رصد روز، بیمه ملت در شرایطی ۲۰ سالگی خود را جشن می گیرد که بررسی تحولات صورت گرفته در این شرکت بیمه ای طی یکسال گذشته از استراتژی مدونی خبر می دهد که علاوه بر اینکه وضعیت مالی بیمه ملت را بهبود بخشیده بلکه انسجام سازمانی را نیز در این شرکت ارتقا داده است.

افزایش شاخصهای مالی تعیین کننده در تمامی ردیفها که میانگین رشد خوبی را طی یکسال گذشته داشته اند نشان می دهد که بیمه ملت نه تنها در عملیات بیمه گری توانمندی خود را به رخ کشیده بلکه تلاش مجموعه مدیران آن انتفاع هرچه بیشتر سهامداران بخصوص جامعه بازنشستگان کشوریست.

بیمه ملت تعریف متفاوتی از مدیریت و انسجام سازمانی

بهبود جایگاه بیمه ملت در بازار بیمه، تقویت پرتفوی بیمه ای، رشد ارزش بازار، تثبیت جایگاه توانگری برای چهارمین سال پیاپی و نمایش قابل قبول در بازار سرمایه از جمله دستاوردهاییست که با تلاش جمعی در بیمه ملت صورت پذیرفته و اگرچه با توجه به ماهیت سهامداران بیمه ملت می توان امیدوار بود که در پایان سال نتایج بهتری در این شرکت حاصل شود اما تا همین جای کار نیز قطعا از نگاه منتقدان و فعالان صنعت بیمه مدیران این شرکت بیمه ای نمره قابل قبولی کسب خواهند کرد.

یکی از مهمترین ویژگی های بیمه ملت در کسب نتایج اخیر را باید استمرار سیاستی دانست که در آن با پرهیز از قبول هر پرتفویی با نرخ های غیرکارشناسانه ارکان مالی شرکت تقویت و در نتیجه آن با اصلاح برخی موارد شاهد رشد چندبرابری پرتفو در بیمه ملت بودیم.

رشد ۵۴ درصدی صدور بیمه نامه در ۷ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، میانگین رشد ۹۶ درصدی درآمدهای بیمه ای در ۶ ماهه سال جاری، رشد ۴۲۲ درصدی سود خالص و رشد ۲۶۱ درصدی سود خالص هرسهم به خوبی روایت کننده تغییرات در بیمه ملت است.

از دیگر نتایج قابل توجه در بیمه ملت را باید در میزان صدور بیمه نامه این شرکت در پایان مهر ۱۴۰۲ نسبت به مجموع سال قبل دانست. بیمه ملت در پایان ۷ ماهه سال جاری ۸۲ درصد مجموع سال قبل بیمه نامه صادر کرد که با توجه به مدت زمان باقی مانده تا پایان سال می توان انتظار داشت که ضمن شکستن رکورد سال قبل شاهد  خلق رکورد جدید در این شرکت باشیم.

ارزیابی ها از روند حرکتی بیمه ملت قطعا دو پیش بینی نزدیک به واقعیت را روی میز می گذارد. اول اینکه در پایان سال شاهد افزایش سهم بیمه ملت از بازار باشیم و دوم اینکه با توجه به ضرب آهنگ شکل گرفته در آن و جذب پرتفوهای جدید ساختار مالی بیمه ملت نسبت به وضعیت فعلی بهبود بیشتری را ایجاد کند.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار