تاریخ انتشار این مطلب 1399/08/25 - 13:16:57

۲۳ درصد کنجاله سویای توزیعی توسط دولت با خاک مخلوط بود + اسناد

به گزارش رصد روز ، بر اساس بررسی های آزماشگاهی انجام شده در محموله ی کنجاله سویا دولتی در  نیمه دوم مهرماه ۹۹، این محموله ها بطور میانگین حدود ۸.۵ تا ۲۳ درصد خاکستر (ضایعات) داشته است که به گفته مرغداران این ضایعات شامل شن، گل و پودر آجر بوده که نه تنها درصد خلوص پروتئین محصول فوق را پایین آورده بلکه مرغداران را نیز متضرر کرده است.

بر اساس تماس های صورت گرفته توسط مرغداران،  شدت وجود ناخالصی ها به حدی بود که با چشم غیر مسلح نیز  مشهود است با این حال بسیاری از مرغداران استانهای جنوبی با ارسال نمونه این بار به آزمایشگاه از میزان ناخالصی محموله ی فوق مطمئن شدند. در گزارش آزمایشگاه این ناخالصی ها با عنوان خاکستر نام برده شده است.

مرغداران در بسیاری از استانها به دلیل نیاز مبرم به دان مجبور بودند بدون آزمایش بلافاصله کنجاله سویا را استفاده کنند که بنا به نظر کارشناسان، این حجم از آلودگی درصد پروتئین محصول را پایین آورده و طول دوره پرورش را به جای ۴۵ روز به ۶۰ روز می رساند که این امر کاملا برخلاف سیاست های وزارتخانه مبنی بر کاهش طول دوره پرورش می باشد.

نه تنها سرمایه مرغداران با استفاده از این محصول تضییع می‌شود بلکه حقوق مصرف کننده هم ضایع خواهد شد زیرا  ممکن است بسیاری از این آلودگی ها از طریق مصرف این محصول به مصرف کننده هم منتقل گردد.

  فاجعه در کشتیرانی / از سود 1500 میلیاردی تا زیان 26 میلیاردی در سه ماه !!!

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا