۶۰۰ تحریم نفتی علیه ایران

وزیر نفت از اعمال 600 تحریم علیه نفت ایران از سوی ایالات متحد آمریکا خبر داد و گفت با این حال حتی یک روز هم صادرات نفت متوقف نشد.

به گزارش رصد روز، امروز پنجشنبه، ۱۷ خرداد، جواد اوجی وزیر نفت در زاهدان در آیین بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی سیستان و بلوچستان، گفت: اکنون تولید نفت ایران ۶۰ درصد، تولید روزانه گاز ۵۰ میلیون مترمکعب و تولید فرآورده‌های نفتی ۲۷۰ میلیون لیتر در روز افزوده شد. همچنین ۱۱.۵ میلیون متر مکعب گاز همراه نفت جمع‌آوری شده که تا دو ماه آینده ۴.۵ میلیون مترمکعب گاز دیگر جمع‌آوری خواهد شد.

اوجی به آماده افتتاح بودن پنج مجتمع پتروشیمی تازه در کشور اشاره کرد و افزود: در حوزه انتقال گاز در سه سال اخیر بیش از هزار و ۸۰۰ کیلومتر خطوط جدید بهره‌برداری شده است و امروز شاهد افتتاح ۳۷۰ کیلومتر آن هستیم.

آنطور که تسنیم گزارش داده، وزیر نفت گفت: تا پایان امسال نیز در حوزه انتقال خطوط لوله فرآورده‌های نفتی شاهد افتتاح هزار کیلومتر خط لوله خواهیم بود که ۴۰۰ کیلومتر از آن تا پایان دولت سیزدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

اوجی ادامه داد: ایالات متحده در این سال‌ها بیش از ۶۰۰ تحریم را ضد صنعت نفت ایران اعمال کرد اما نتوانست حتی یک روز صادرات کشور قطع کند.

او با تأکید بر گازرسانی به نیروگاه چابهار و مشکلات و سختی‌های رساندن سوخت مایع به این نیروگاه، افزود: با گازرسانی به این نیروگاه روزانه ۴‌.۵ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی آزاد و صادر خواهد شد.

وزیر نفت اعلام کرد: امروز ۸ پروژه گازی به ارزش ۳۶ هزار میلیارد تومان در استان سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسمی رسید.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط