۶۱ درصد املاک بیمه ملت مسکونی است!!!

به گزارش اختصاصی رصد روز ، افشای اطلاعات مربوط به زمین و ساختمان بیمه ملت نشان می دهد که ۵۱ ردیف از املاک این شرکت بیمه ارزشی معادل ۱۰۰۷ میلیارد ریال دارد. اما نکته قابل توجه در این بررسی ماهیت سند املاک این شرکت بیمه ایست که مشخص می کند ۳۱ ردیف آن این املاک دارای کاربری مسکونی هستند به عبارت دیگر ۶۱ درصد املاک این شرکت بیمه ای مسکونی است که تقریباً ۶۱۴ میلیارد ریال از ارزش املاک را شامل می شود.

سؤالی که باید پرسید این است که آیا اصولاً یک بخش اداری طبق قانون قادر به فعالیت در واحدی با کاربری مسکونی هست یا خیر؟ بررسی ها نشان میدهد استفاده از املاک در غیر از آن چیزی که در کاربری قید شده است، بالاترین تخلفات ساختمانی است.

اما تغییر کاربری یک واحد یا مجتمع فرایند پیچیده ای دارد که در این مقوله نمی گنجد. علی ایحال آنچه که در فهرست زمین و املاک این شرکت بیمه مشاهده می شود لیست بلند بالایی از واحدهای با کاربری مسکونی است که اصولا با ماهیت فعالیت یک شرکت بیمه ای در تباین است.

این موضوع را باید از نهاد نظارتی پرسید که چطور امکان دارد بیش از ۶۱ درصد املاک یک بخش اداری و شرکت خصوصی دارای کاربری مسکونی باشد و در حال حاضر از این واحدها آیا استفاده اداری می شود یا مطابق با کاربری قید شده مورد استفاده قرار گرفته اند؟

  دعوت به مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام بانک کارآفرین

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا