پوتین در دیدار اردوغان:
اروپا بابت جریان گاز باید قدردان ترکیه باشد

به گزارش رصد روز، رئیس جمهور روسیه با اشاره به جریان داشتن گاز به اروپا از سمت شرق گفت: مصرف کنندگان اروپایی باید بابت جریان گاز از ترکیه قدردانی کنند.

 رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز جمعه به منظور دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به سوچی رفت.

پوتین در این دیدار با اشاره به راه اندازی کریدور غلات در دریای سیاه گفت: در سایه تلاش های ترکیه و همکاری سازمان ملل، کریدور غلات را به راه انداختیم.

وی افزود: محورهای زیادی از جمله موضوع سوریه را با یکدیگر مورد بررسی قرار خواهیم داد. ترکیه در عادی‌سازی اوضاع سهم بسیار مهمی دارد.

رئیس جمهور روسیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان داشتن گاز به اروپا از سمت شرق گفت: مصرف کنندگان اروپایی باید بابت جریان گاز از ترکیه قدردانی کنند.

در این دیدار همچنین رجب طیب اردوغان با ابراز خوشحالی از دیدار مجدد با پوتین گفت: بین روسیه و ترکیه صفحه جدیدی از روابط را خواهیم گشود.

وی با اشاره به نقش روسیه در غرب آسیا گفت: روسیه در منطقه ما نقش مهمی ایفا می کند.

رئیس جمهور ترکیه همچنین با اشاره به پروژه ساخت نیروگاه هسته ای آک کویو از سوی روسیه در این کشور اظهار داشت: به دنبال تکمیل هر چه سریعتر نیروگاه اتمی آک کویو هستیم.

اردوغان در بخش دیگری از سخنان خود درباره سوریه نیز اظهار داشت: در این دیدار تحولات سوریه را با یکدیگر مورد بررسی قرار خواهیم داد. معتقدم که توجه ویژه ما به تحولات سوریه در این مناسبت باعث آرامش منطقه نیز خواهد شد.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا