اسکان نوروزی فرهنگیان رایگان شد

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام آمار اسکان نوروزی فرهنگیان گفت: حسب دستور وزیر، طرح اسکان نوروزی فرهنگیان در دو روز آخر ، به صورت رایگان اجرا می‌شود.

گودرز کریمی‌فر در این باره اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار طرح اسکان فرهنگیان تا پایان دهم فروردین ماه ۱۴۰۱، یک میلیون و ۴۲۶هزار و ۴۶۵ نفر در قالب ۴۰۱ هزار و ۴۶۵خانوار از مراکز اسکان فرهنگیان استفاده کرده‌اند.

وی افزود: دو میلیون و ۲۷۲ هزار و ۹۳۲ نفر روز از مراکز اقامتی بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: آموزش وپرورش در طرح اسکان نوروزی، با شعار «کیفیت مطلوب، امنیت پایدار و مسافرت ارزان» بر تسهیل و تسریع ارائه خدمات، در راستای رضایتمندی و طیب خاطر فرهنگیان از ۷۰۴ پایگاه پذیرش در قالب ۴۰۵ مرکز رفاهی(خانه معلم) با ظرفیت ۱۷ هزار و ۸۸۳ تختخواب به انضمام ۳۰۰ اردوگاه در قالب ۳۰۰۰ سوئیت و تعداد ۵۰ پردیس دانشگاهی و همچنین تجهیز ۱۱ هزار و ۳۹۳ مدرسه در قالب  ۱۰۵ هزار کلاس درس در طرح اسکان نوروزی فرهنگیان استفاده کرد.

کریمی‌فر با بیان اینکه ضمنا برپایی نمایشگاه‌های بومی و سنتی در جوار پایگاه‌های اسکان در سراسر کشور، به منظور آشنایی مسافرین با فرهنگ و سنن محلی در راستای افزایش ماندگاری سفر و بهره مندی از دستاوردهای قومی و محلی استان، یکی از اقدامات موثر و جذاب ستاد اسکان فرهنگیان بود گفت: حسب دستور وزیر، طرح اسکان نوروزی فرهنگیان در دو روز آخر ، به صورت رایگان اجرا می‌شود.

وی آمار پذیرش استانی مسافران را نیز اعلام کرد و گفت: تا روز گذشته استان‌های فارس، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، قم، بوشهر، هرمزگان، کرمان، یزد و لرستان بیشترین پذیرش مسافرین نوروزی را داشته‌اند.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا