افزایش گزینه رهن کامل در بازار اجاره مسکن

به گزارش رصد روز، عرضه آپارتمان‌های رهن کامل در بازار اجاره طی دو هفته اخیر افزایش یافته است و آن گونه که از گفتگو با واسطه‌های ملکی بر می‌آید، بهای پیشنهادی رهن کامل این املاک در مقایسه با قیمت‌های پیشنهادی تابستان اندکی مناسب‌تر است. البته این اختلاف قیمت به حدی نیست که شکاف قابل‌توجهی بین ارزش اجاری املاک در تابستان و پاییز را منعکس کند، اما به هر حال قیمت‌های اعلامی از سوی موجران در حال حاضر به‌ویژه در مورد آپارتمان‌هایی که به صورت رهن کامل عرضه شده اند، قدری پایین‌تر از محدوده اجاره املاک مشابه در تابستان است.

البته ویژگی کلی بازار اجاره در حال حاضر این است که تعداد آپارتمان‌های فایل شده کم است، اما در سمت تقاضا نیز تعداد مستاجران در حال جست وجو زیاد نیست و در مجموع شرایط بازار اجاره برای یافتن واحد اجاری متناسب با بودجه متقاضیان، آرام است.

در مناطق مصرفی چهار و پنج پایتخت در حال حاضر میانگین ارزش رهنی املاک فایل شده بین مترمربعی ۴ تا ۷‌میلیون تومان است و ارقام کمتر و بیشتر از این مقدار در فایل‌های موجود کم تعداد است. در مناطق میانی و برخی از مناطق پرتقاضای بازار مسکن جنوب شهر نیز می‌توان املاک مسکونی را در قالب قرارداد رهن کامل به بهای پیشنهادی مترمربعی ۳ تا حداکثر ۵ میلیون تومان اجاره کرد.

بازار مسکن

  پیش بینی وضع هوا فردا 7 بهمن 1400 / کاهش 8 درجه ای دما و بارش باران و برف در برخی استانها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا