افشای سند یک فروپاشی در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش اختصاصی رصد روز ، پس از افشای سند فیش حقوقی و رقم دریافتی قابل توجه در بین برخی مدیران دانشگاه آزاد( اینجا بخوانید ) حالا شاهد هستیم که در ابتدای سال هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی در نامه به دکتر طهرانچی با توجه به عدم اجرای مصوبات این هیئت توسط مدیریت دانشگاه و عدم توجه به مباحث اداری و مالی احتمال فروپاشی در اداری و آموزشی دانشگاه را مطرح کرده اند. هیئت امناء دانشگاه آزاد همچنین در این نامه به افت سطح علمی و پژوهشی دانشگاه اشاره کردند.

 

در متن این نامه خطاب به دکتر طهرانچی این طور می خوانیم؛

 

۱.با توجه به عدم اجرای اکثر قریب به اتفاق مصوبات هیئت امناء توسط مدیریت اجرایی دانشگاه که منطقی و عدم ارائه و راهبردی اداری دانشگاه و ابلاغ و اجرای بودجه سال ۹۹_۹۸ بدون توجه به مصوبه و تذکرات و نظرات یک محترم مومن و و همچنین اجرای ناقص سایر مصوبات تا زمانی که تکلیف مصوبات قبلی روشن شود تشکیل این گونه جلسات بی‌حاصل و موجب وهن هیئت محترم امناء و اختلال در انجام وظایف قانونی آن است لذا زمانی در خصوص تشکیل جلسات تصمیم‌گیری خواهد شد که هیئت مزبور اطمینان حاصل نماید که مدیریت اجرای دانشگاه اقدامات عملی در خصوص اجرای مصوبات آن معمول نموده است.

 

اما مهمترین بخش گزارش افشای سند یک فروپاشی در دانشگاه آزاد اسلامی مربوط به بند دوم این نامه می شود که در آن اینطور ذکر شده؛

 

۲.یکی از مهمترین ارکان مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی داشتن انضباط مالی و نظم اداری می باشد که با توجه به قرائن و شواهد عدیده‌ ی موجود این دو امر اساسی مورد توجه سیستم های اجرایی نبوده و بیم آن می‌رود که ادامه وضع موجود موجب ورشکستگی مالی و فروپاشی اداری و آموزشی دانشگاه بشود توجه آن جناب را مجدداً به نامه‌های شماره ۴۱۵۰ مورخ  ۱۰ دی ماه ۹۸ و ۳۷۰ مورخ ۱۳ بهمن ۹۸ و ۴۰۱ مورخ ۲۵ بهمن ۹۸ جلب می نماید.

 

۳.متاسفانه بر اساس مستندات موجود طی یک سال اخیر سطح آموزش و پژوهش افت محسوس کرده است که موجب خدشه به اعتبار علمی و آموزشی دانشگاه در داخل و سطح بین الملل گردیده است. با امعان نظر به موارد فوق از نظر می رسد تا زمانی که اعضای محترم امناء اطمینان حاصل نمایند که مدیریت اجرایی دانشگاه عزم جدی در اجرای مصوبات هیأت امنا و توجه به تذکرات اعضای هیئت نشان ندهند تشکیل جلسه بی فایده و موجب وهن دانشگاه و هیئت امناء می باشد.

 

 

 

پایگاه خبری رصد روز این آمادگی را دارد که جهت تنویر افکار عمومی جوابیه مدیران دانشگاه آزاد به خصوص دکتر طهرانچی را از همین طریق در اختیار مخاطبین محترم بگذارد.

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

نوشته های مشابه

‫۱۹ دیدگاه ها

 1. این مسئولان اجرایی دانشگاه آزاد که نوبرانه مدیران دولتی هستند با سومدیریت خود این دانشگاه رو حالا به احتمال زیاد به عمد میخواهن متلاشی کنند از هرلحاظ. الان اساتید و کارکنانش برای تامین معیشت خود به شغلهای دیگر میپردازند یا بعضیاشون جوانند در اتمام تدارک کار در دانشگاههای امارات و ترکیه و آلمان هستند ۴۵درصد از سهم پیشرفت علمی و تولید مقالات کشور از دانشگاه آزاد بود به عبارتی در واقع این نفوذیها قصد پسرفت تولید علمی کشور رو نشانه رفتند..نمیدانم چرا مجلس شورای اسلامی و هیات امنای موسس محترم در برابر کار اینها چرا یک اقدام عاجل انجام نمی دهند… اما در مورد تامین مالی دانشگاه، رئیس روسای واحدهای کوچک رو مجبور کرده اند به هر نحوی هزینه مالی واحدهاشونو تامین کنند طوریکه روسای واحدها با شل کردن آیین نامه های آموزشی_امتحانی و تحمیل تسهیل بیش از حد نمره دهی به اساتید جهت حفظ و ادامه تحصیل دانشجو برای تامین هزینه واحد باعث افت و ارتقای کم فارغ التحصیلان این دانشگاه شده اند در این دو،سه سال اخیر شیرازه دانشگاه کاملا بهم ریخته و در مسیر برشکستگی کامل حرکت میکنه دریغ از اینکه بگویند دانشجوهای این دانشگاه فرزندان این مرزو بومن شاغلان آن اجنبی نیستن و حتما طبق شریعت از بیت المال حقی دارند و حتما برای سروسامان دادن آن اقدام اساسی باید کرد…انشاالله

 2. متاسفانه ضعف مدیریت به استانها هم سرایت کرده و اخیرا در بعضی از استانها برای کاهش هزینه ها و ابقای مدیران فعلی روسای بعضی واحدها به پرسنل و اعضای هیات علمی دستور بازخریدی اجباری داده اند این دستور خلاف مسیر علم و دانش است . اگر فهم و درک و درایت لازم برای استفاده از نیروی انسانی کارآمد و نخبه وجود ندارد به جای دستور باز خریدی دانشگاهها را به مدیران بهتری واگذار کنید .

 3. بسمه تعالی اگر مدیریت اینست که حق التدریس بعضی از مدعوین ۷ ترم پرداخت نشود و حقوق یک نفر ۳۷ میلیون تومان در ماه باشد که از سه سال نیم تدریس یک مدرس دکتر باشد و این مبلغ بعد از سه سال و نیم هنوز پرداخت نشده. این درحالی است که در زمان جاسبی و دکتر دانشجو حق التدریس ها ۸ هفته ۸ هفته واریز می شد. بنده به عنوان یک مدرس حق التدریس هنوز پس از ۷ ترم نتوانستم حق التدریس خود را دریافت نمایم کسی را می شناسم که ۱۰ ترم حق التدریسش پرداخت نشده. پولی که پنج سال پیش باید پرداخت میشد الان که ارزشی ندارد. این مدیریت این آقایان است. اینو نوع مدیریت را خواربار فروش محله ما بهتر بلد است.

 4. بسمه تعالی
  جناب آقای دکتر سید سعیدرضا عاملی
  دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی
  سلام علیکم
  ما امضا کنندگان این نامه جمعی از اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی این مولود انقلاب و یادگار رهبر کبیر انقلاب و امام خامنه ای از شما به عنوان دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی عاجزانه درخواست داریم موارد ذیل را بررسی کرده و با تصویب قوانین لازم مشکلات ذیل را که سبب گشته دیگر انگیزه ای برای خدمت در کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی باقی نماند در اسرع وقت رفع نمایید. شایان ذکر است که رئیس هیات امنا و موسس، دو نفر از هیات موسس (وزرای بهداشت و علوم)، رئیس محترم دانشگاه و دو تن از اعضای هیات امنا، روئسای قوا و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عضو آن شورا هستند:
  ۱) موظفی تدریس اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی دو برابر همکاران دولتی و در همین حال حقوق دریافتی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی یک سوم حقوق همکاران دولتی است! آیا شما از این ظلم و بی عدالتی واضح در حق اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بی خبر بودید؟؟ آیا خبر دارید همکاران من پس از موظفی تدریس به علت حقوق بسیار ناچیز از این دانشگاه به آن دانشگاه به دنبال چند واحد حق التدریس بیشتر هستند تا مگر بتوانند از خجالت خانواده خود برآیند؟ آیا می دانستید تعدادی از همکاران من در اسنپ و تپسی کار می کنند؟؟ آیا این است جایگاه معلمی و استادی در یک مملکت اسلامی که استاد آن پس از سالها تحصیل و تدریس برای امرار معاش ناگزیر به کار در تاکسی اینترنتی باشد؟؟ این عمل شان استادی را زیر سوال برده و دیگر مجالی برای تحقیق و پژوهش برای استاد دانشگاه آزاد اسلامی باقی نگذاشته که متاسفانه بیم آن میرود که این خود در سالهای آینده تاثیر خود را بر تولید علم کشور گذاشته و سبب کاهش شدید آن شود(۴۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند). اوضاع در میان کارمندان مظلوم دانشگاه آزاد نیز دقیقا به همین شکل است. در این میان نامه های متعدد کارمندان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با هزاران امضا به ریاست محترم دانشگاه (جناب دکتر طهرانچی که از مدیران وارداتی به دانشگاه آزاد هستند که خود را بر سفره کوچک کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تحمیل کرده و علاوه بر این صدها دوست، آشنا و…را از دانشگاه های دولتی بر سر این سفره کوچک آورده و چنان رفتار نموده اند که جای میزبان و میهمان هم عوض شده! انگار ما کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی میهمان سفره ایشان و دوستان پر تعدادشان شده ایم!)، به ریاست هیات امنا، ریاست مجلس و وزارت علوم بی پاسخ مانده و ناگزیر دست یاری به سوی حضرتعالی به عنوان دبیر دومین نهاد قانون گزار کشور دراز میکنیم به امید آنکه به سیره جد بزرگوارتان عمل کرده صدای مظلومیت ما را بشنوید و در راستای رفع این مشکلات گام بردارید که جز این هم از شما انتظار نیست.
  ۲) از آنجا که با تصمیمی اشتباه در سال ۱۳۷۴ در شورای انقلاب فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نهادی غیر خصوصی و غیر دولتی نام گرفت (که نمونه آن را در کشور نداریم) این دانشگاه سالهاست از چشم نهادهای نظارتی کشور به دور بوده و به حیات خلوت گروه های سیاسی تبدیل شده که نمونه هایی از تخلفات گسترده اقتصادی در دو سال اخیر را میتوان در نامه های دکتر موید قائم مقام پیشین دبیرخانه هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد که در تمام شبکه های اجتماعی پخش شد و همچنین گزارش تفصیلی دکتر فرهاد رهبر به هیات امنا در مورد انحرافات شدید از بودجه در سال گذشته به خوبی مشاهده نمود که شگفتا هیات امنا کوچکترین عکس العملی به آن نشان نداد و مراکز نظارتی نیز به جهت غیر دولتی بودن دانشگاه اجازه بررسی نیافتند و در عوض دکتر موید که برملا کننده این تخلفات گسترده بود به جای تشویق از کار برکنار شد که موجب تعجب همه خانواده دانشگاه آزاد گشت و که تا کنون جوابی برای عدم رسیدگی هیات امنا به این حجم گسترده از تخلفات از جمله استخدام بدون مجوز ۳۱۳ نفر در سازمان مرکزی، پرداخت حقوق های نجومی و…. نیافته ایم!(به پیوست نمونه هایی از این تخلفات که توسط پایگاه انقلابی ساده نیوز منتشر شده و پس از شکایت دانشگاه از ایشان اخیرا دادگاه رای برائت برای ایشان صادر نمود که نشان دهنده صحت اخبار منتشر شده توسط ایشان است تقدیم میگردد).
  ۳) دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی آیا می دانستید دانشگاه آزاد اسلامی در بحث پرداخت حقوق و رابطه مستخدم و استخدام کننده نه تابع قوانین کار است و نه تابع مقررات وزارت علوم؟! چطور است که برای تمامی قوانین دیگر از جمله ارتقا مرتبه علمی و….تابع محض وزارتین هستیم اما نوبت به موظفی تدریس و حقوق که می رسد باید دو برابر همکاران دولتی تدریس کرده و یک سوم این عزیزان حقوق دریافت نماییم؟؟ آیا این عدالت است؟! و مضحک تر آنکه اگر مشکلی بین یکی از کارکنان و دانشگاه به وجود آید برخلاف دانشگاه دولتی که دیوان عدالت اداری ورود میکند اما در دانشگاه آزاد طبق اساسنامه کمیته ای ۳ نفره از دانشگاه به مشکل رسیدگی میکند !!! و یا به عبارتی متشاکی و قاضی عملا یکی است !!! که این خود برخلاف عدالت مورد نظر رهبری عظیم الشان انقلاب است.
  ۴) دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی جناب دکتر عاملی شاید باورش کمی سخت باشد اما از ابتدای تاسیس دانشگاه تا کنون ۳ درصد از حقوق اساتید و کارمندان جهت حق بیمه بیکاری از حقوق ها کسر شده اما به تامین اجتماعی واریز نشده است!!! و این باعث شده همکاران ما قادر به استفاده از تسهیلات بیمه بیکاری نباشند!! و حال آنکه این ۳ درصد ها در چهل سال اخیر که مبلغ قابل توجهی می شود کجاست؟ خرج چه اموری شده؟ چقدر از آن باقی مانده؟ هیچکس نمیداند!
  ۵) دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی جناب دکتر عاملی چندی پیش به بهانه تجمیع مالی و با دستور مستقیم ریاست وارداتی دانشگاه جناب آقای دکتر طهرانچی همه حساب های دانشگاه از واحدها همراه با سپرده های پس انداز هر واحد که در واقع بخش اعظمی از بودجه حقوق پرسنل از سود بانکی آنها حاصل می شد به سازمان مرکزی منتقل شد تا از آن پس خود سازمان پرداخت حقوق ها را تقبل نماید. این کار چند ماه صورت گرفت و پس از آن معاون مالی جدید دانشگاه اعلام فرمودند کار اشتباهی بوده !! و حساب ها به استان ها برگشت داده شد تا هر استان خود حقوق واحد ها را تامین نماید اما با این تفاوت که دیگر خبری از سپرده واحدها که منبع اصلی پرداخت حقوق ها بوده نیست!! و اصلا مشخص نیست این چند هزار میلیارد تومان در کجا و به چه صورت هزینه شده؟؟!!! که همین نکته بسیار مهم باعث شده که در ماه های اخیر واحد ها از پرداخت همین حقوق ناچیز نیز عاجز باشند!!! برخی از واحدها ۲ تا ۳ ماه است حقوق پرداخت نکرده اند و برخی دیگر فقط ۵۰ درصد حقوق بسیار ناچیز را به بهانه نبود منابع مالی پرداخت نموده اند. کسی هم از آقای طهرانچی نمی پرسد این چندهزار میلیارد تومان پس انداز واحدهای سراسر کشور که با تلاشهای شبانه روزی همکاران ما در دورانی که دانشگاه دانشجوی زیادی داشت پس انداز شده بود برای چنین روزهایی چه شد؟ مگر می شود در ارگانی چند هزار میلیارد تومان گم شود و کسی پاسخگو نباشد؟! اگر هزینه شده (که نشده) چرا گزارش دقیق حسابرسی آن را منتشر نمیکنید؟ یا حداقل به ما کارکنان توضیح نمیدهید؟ ماجرای ارزهای خریداری شده از یک دلال توسط مشکینی از همین پول ها و انتقال آن به خارج از کشور (که با نامه های روشنگرانه دکتر موید برملا شده و مسبب برکناری نامبرده گردید) چیست؟ آیا شما خبر داشتید؟ (که شریک جرم هستید!)اگر هم خبر نداشتید که بدتر! چگونه این همه پول از سیستم خارج میشود بدون اینکه رئیس سیستم باخبر باشد؟؟ جریان چیست؟ چرا نهادهای امنیتی پس از یک سال از نامه های دکتر موید به ماجرا ورود نکرده اند؟ آیا ربطی به واگذاری بدون مناقصه و زیر قیمت زمین های چند هکتاری دانشگاه آزاد در تلو دارد؟؟ جناب دکتر عاملی این ها همه پرسش هایی است که در ذهن اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی نقش بسته و رئیس وارداتی دانشگاه نیز تا کنون این زحمت را به خود نداده که یک بار برای اساتید و کارمندان مسائل را توضیح دهد! البته ایشان خود را خدمتگزار ما نمیداند(که اگر می دانست اینگونه رفتار نمی کرد) بلکه اربابی میداند که هر چندگاهی با ابلاغ بخشنامه ای تن ما را می لرزاند!!
  ۶) دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی کار به جایی رسیده که هیات امنا به پیشنهاد دکتر طهرانچی به جای حل مشکل حقوق ها در اقدامی بی سابقه و بر خلاف مقررات، انصاف، عدالت و ….برای اولین بار در کشور اساتید دانشگاه آزاد اسلامی را به دو نوع الف و ب تقسیم بندی کرده اند!!! ! همانند شهروند درجه ۱ و ۲ !!!! که این اقدام موجی از ناامیدی، تعجب و نگرانی را در اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آورده! خود ایشان(دکتر طهرانچی) آیا می پذیرند در دانشگاه شهید بهشتی به عنوان هیات علمی به دو دسته الف و ب تقسیم شوند؟! شگفت آورتر اینکه هیات امنا نیز این درخواست را تصویب کرده! شاید به این علت که تمامی اعضای هیات امنا که عضو هیات علمی نیز هستند، در دانشگاه های دولتی هستند و این تصمیم به خودشان برنخواهد گشت!!! در کجای دنیا اساتید را دسته بندی کرده باعث ایجاد اختلاف و انشقاق در آنها می شوند؟؟ مگر نه اینکه توصیه بزرگان نظام از جمله مقام معظم رهبری همیشه بر اتحاد بوده؟؟ جناب دکتر عاملی آیا شما خود دانشگاهی را دیده اید که اساتید خود را بر اساس حروف الفبا دسته بندی نماید؟؟ آقایان اگر از پس مدیریت بزرگترین دانشگاه حضوری جهان اسلام برنمی آیند چه اصراری بر ماندن دارند؟؟ این ریاست برایشان چه آورده ای دارد که ناله و نفرین روزانه هزاران استاد و کارمند را در گروه های تلگرامی به جان میخرند اما دست از ریاست دانشگاه برنمی دارند؟؟ آیا نباید شک کرد کاسه ای زیر نیم کاسه است؟؟
  ۷) دبیر محترم شورای انقلاب فرهنگی، ریاست محترم دانشگاه در تازه ترین سخنان خویش در بازدید از یکی از واحدها فرمایش نموده اند: ما در سازمان پولی بیش از این نداریم! همین حقوق ها را هم به زور میدهیم! تنها راه همسان سازی حقوق شما با اساتید دولتی(یعنی خود ایشان) این است که بروید و کار کنید و درآمد غیر شهریه ای کسب کنید و به حساب واحد واریز نمایید تا با آن بشود حقوق ها را افزایش داد! کسی نیست از ایشان بپرسد آیا خود ایشان که دانشمندی فاضل هستند تا کنون ریالی برای دانشگاه شهید بهشتی درآمدزایی نموده اند؟! اگر قرار باشد مشکلاتمان را خودمان حل کنیم پس چه نیازی به شما وجود دارد که طبق اسناد منتشر شده ماهانه بالای ۳۰۰ میلیون ریال از دانشگاه حقوق میگیرید؟! همچنین چه نیازی به صدها مدیر وارداتی است که با خود بر سر سفره کوچک دانشگاه آزاد آورده اید؟؟ آوردن یک اتوبوس مدیر از دانشگاه دولتی و دادن حقوق های نجومی به آنها معنایش ولایت پذیری است؟ مگر شما نظر ولی امر مسلمین در مورد حقوق های نامتعارف را نمی دانید؟؟ مگر در دانشگاه آزاد اسلامی مدیر کاردان، انقلابی و پاکدست کم داریم؟؟ یا شما میخواستید همه دوستان و آشنایان صاحب پست مدیریت شوند؟؟ کسی نیست از ایشان سوال نماید آقای دکتر نگاهداری چگونه هم رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی و هم رئیس پژوهشگاه ها، آزمایشگاه ها، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی است؟؟ آیا واقعا به همه این حوزه های تحت امر می رسند؟ مگر در دانشگاه آزاد اسلامی که مولود انقلاب است قحط الرجال است که به یک نفر ده ها پست می دهید؟؟
  در آخر از حضرتعالی به عنوان دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی، فردی دلسوز و انقلابی خواهشمندیم به مشکلات فوق الذکر ورود کرده ابتدا شخصیت حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی را یک بار برای همیشه مشخص نمایید و ثانیا ترتیبی اتخاذ فرمایید تا دانشگاه آزاد اسلامی نیز در تمامی قوانین حقوق، پاداش، بیمه، بازنشستگی و….تابع قوانین وزارتین علوم و بهداشت باشد.
  و من الله توفیق
  از طرف جمع کثیری از اساتید و کارمندان دانشگاه های آزاد اسلامی
  واحدهای سراسر کشور به رهبری فرزانه و پدر معنوی دانشگاه آزاد اسلامی
  شواهد منتشر شده در پایگاه انقلابی ساده نیوز که از شکایت طهرانچی تبرئه شد:

 5. بنام خدا
  با سلام و احترام;
  به استحضار می رساند که :
  ۱)هیچ سازمانی در ایران اسلامی وجود ندارد که از بیت المال تاسیس شده و ادامه ی حیات دهد اما از پایش و نظارت نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی به دور باشد و شفافیت مالی آن نظارت نشود،غیر از دانشگاه آزاد که بزرگترین دانشگاه حضوری جهان می باشد و از بیت المال تغذیه می شود اما هیچ سازمان بالا دستی نظام و نهاد مالی و حسابرسی ملی مثل: دیوان محاسبات کشور بر آن نظارت ندارد !!!!!!!!!!!!
  ۲)در بزرگترین دانشگاه حضوری جهان استادان و کارکنان مشمول قوانین استخدامی دولتی مثل وزارت علوم نیستند و دانشگاه آزاد تنها سازمانی با این عظمت می باشد که مشمول قوانین استخدامی کشوری نیست !!!!!
  ۳)دانشگاه آزاد تنها نهاد عمومی و سازمانی مردم نهاد و برآمده از بیت المال می باشد که در خلأ عدم نظارت مجلس و عدم وجود قوانین استخدامی دولتی از ابتدا تاکنون حیاط خلوت جناح های سیاسی بویژه بازنشستگان برای تامین منافع حزبی خودشان بوده و هست و همین عاملِ مخرب باعثِ به انحراف کشیدن دانشگاه از اهداف اصلی و تضییع حقوق مادی و معنوی اساتید و کارکنان زحمتکش و فرهیخته شده است.
  ۴)راهکار اساسی و حل ریشه ای مشکلات دانشگاه آزاد، مشمول قوانین استخدامی دولتی شدن استادان و کارکنان و ” الحاق دانشگاه آزاد به وزارت علوم” برای اعتبار بخشی بیشتر به مدارک تحصیلی دانشجویان و تخصیص بودجه به آن و مدیریت غیر سیاسیون مستقل و دانشگاهی در دانشگاه آزاد می باشد تا از این بحران شدید مالی و هویتی خارج شود.
  ۵) در صورت الحاق به وزارت علوم هم استخدام ما دولتی خواهد شد و هم مدارک دانشجویان دانشگاه آزاد معتبر خواهد شد و به تبع آن جذب دانشجویان بیشتر خواهد شد و هم بدون واسطه با نهادهای درآمد زایی و پژوهشگاه ها و وزارتخانه های دولتی ارتباط مستقیم خواهیم داشت و درآمد زایی بیشتر خواهد شد و از بحران مالی عبور خواهیم کرد و هم مثل دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم از مجلس بودجه ی مصوبِ سالانه تخصیص داده خواهد شد و مهمتر اینکه استخدام ما دولتی خواهد شد و حقوق ما با دولتی ها همسان خواهد شد .

 6. بسم رب الشهدا و الصدیقین
  امید است به یاری خداوند شعبه ای در قوه ی قضائیه صرفا
  جهت رسیدگی به جرایم و جنایات ارتکابی در دانشگاه آزاد
  افتتاح گرد د. مگر اینکه قوه ی قضائیه به فریاد برسد ولا غیر
  الهم عجل لولیک الفرج

 7. خدایا شاهد باش که با زبان روزه لب به شکایت از دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیش تو گشوده ام که چرا مظلومانه غیر از تو پناهی ندارم.
  خدایا رئیسی که دستور افزایش سیصد درصدی حقوق خودش را بدهد را چه می توان گفت؟ آن هم در شرایطی که وضع اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی به گفته خودشان خوب نیست. اگر خوب نیست چرا خودشان دستور میدهند که حقوق خودشان سیصد درصد افزایش داشته باشد؟ چرا بینوایی و بدبختی کارمندشان را میبینند و از کیسه دانشگاه آزاد اسلامی بذل و بخشش میکنند؟ به خدا من راضی نیستم به خداوندی خدا راضی نیستم و فردای قیامت گریبان دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را خواهم گرفت چرا که من در سایه تدبیرهای!!! شخص طهرانچی حقوقم کفایت زندگیم را نمی دهد.
  به خدا دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را دارم هر روز نفرین میکنم

 8. طهرانچی اگر پول نداری چرا دستور افزایش سیصد درصدی حقوق خودت را صادر کردی؟ واقعا وقتی کارمند و هیات علمی میبیند که دکتر طهرانچی شخصا دستور افزایش سیصد درصدی حقوق اش را صادر کرده است و از آن طرف کارمند و هیات علمی اش لنگ حقوق است واقعا چی می توان گفت؟ کارمند و هیات علمی ای که دنبال مسافرکشی است را چه می توان گفت به رئیسش؟ فردا قیامت رئیس
  خدای تعالی می فرماید: «تِلْکَ الدَّارُ الْآخِرَهُ نَجْعَلُهَا لِلَّذِینَ لَا یُرِیدُونَ عُلُوًّا فِی الْأَرْضِ وَلَا فَسَادًا وَالْعَاقِبَهُ لِلْمُتَّقِینَ»؛ این سرای آخرت را برای کسانی قرار می دهیم که در روی زمین اراده برتری جویی (سرکشی) و فساد ندارد و عاقبت (نیک) از آن متقین است. عن النّبی صلَّى ‌اللَّه علیه و آله قال: لا یؤَمَّرُ رَجُلٌ عَلى عَشَرَهٍ فَما فَوقَهُم‌ اِلّا جِی‌ءَ بِهِ یومَ القیامَهِ مَغلولَهً یدُهُ اِلى عُنُقِه فَاِن کانَ مُحسِناً فُکَّ عَنهُ وَ اِن کانَ مُسیئاً زیدَ غِلّاً اِلى غِلِّهِ. (امالی طوسی، مجلس دهم، ص ۲۴۶) «پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: هیچ‌کس نیست که بر ده نفر یا بیشتر، ‌ریاست و امارت داشته باشد مگر اینکه او را روز قیامت در حالی می‌آورند که دستش به گردنش بسته است؛ پس اگر چنانچه آدم درستکاری بود و تقصیری متوجّه او نبود، او را رها می‌کنند و اگر چنانچه بدکار و گناهکار بود، غل و زنجیرش افزایش پیدا میکند.»
  امام صادق علیه السّلام می فرمایند: إِیَّاکُمْ وَ هَؤُلَاءِ الرُّؤَسَاءَ الَّذِینَ یَتَرَأَّسُونَ فَوَ اللَّهِ مَا خَفَقَتِ النِّعَالُ خَلْفَ رَجُلٍ إِلَّا هَلَکَ وَأَهْلَکَ؛ از این رؤسائی که ریاست طلبند، بپرهیزید؛ به خدا قسم هر کس دیگران پشت سرش ‍حرکت کردند، هلاک شد و دیگران را هلاک کرد
  کسانی که با قدرت و ثروت و زور و زر و حتی تزویر، برای انتخاب شدن برای پست و مقام و منصب و جاه تلاش می‌‌کنند و مردم را می‌خرند و دنبال خویش این خیابان و آن خیابان و این شهر و آن شهر می‌برند و میتینگ و کارناوال و مهمانی راه می‌اندازند، در حقیقت ملعونانی هستند که به عنوان مستکبر، مستضعفانی را گله ‌وار دور خود جمع کرده و خودشان و دیگران را به هلاکت می‌افکنند؛ زیرا این دسته از مردم راه را بر شایستگان بسته‌اند و اجازه نمی‌دهند آنانی که شایسته هستند در این پست و مقام قرار گیرند و به مردم خدمت‌رسانی کنند. اینان همانند کسانی هستند که در خانه‌های اهل‌بیت(ع) را بستند و با حمایت‌های باطل خود اجازه دادند نااهلان، زمام امور دین و دنیای مردم را در دست گیرند و در مجالس به قانونگذاری و اجرای احکام و بده و بستان بپردازند و دین و دنیای امتی را تباه سازند. (احزاب، آیات ۶۸ و ۶۹ و روایات تفسیری) از همین رو امام صادق(ع) فرموده است: ملعون من تراس ملعون من هم بها ملعون من حدث بها نفسه؛ ملعون است کسی که ریاست را به خود بندد، ملعون است کسی که به آن همت گمارد، ملعون است کسی که به فکر آن باشد.(الکافی، ج ۲، ص ۲۹۷)
  براساس آموزه‌های وحیانی، پست و مقام در اداره جامعه و حکومت به مثابه امانتی الهی باید تلقی گردد. که فقط افراد شایسته و صاحب صلاحیت در دو عرصه نظری و عملی می‌توانند پست و مقام‌های جامعه را احراز نمایند. امام علی(ع) در حکم مسئولیتی خود به افراد در دوران حکومت و صدارت به این جمله تاکید می‌فرمودند که این پست و مقام برای تو طعمه تلقی نگردد بلکه این امانتی الهی است که برگردن تو نهاده شده است. (نهج‌البلاغه- نامه ۵)
  مجددا می نویسم و تکرار میکنم فرمایش پیامبر را:
  عن النّبی صلَّى ‌اللَّه علیه و آله قال: لا یؤَمَّرُ رَجُلٌ عَلى عَشَرَهٍ فَما فَوقَهُم‌ اِلّا جِی‌ءَ بِهِ یومَ القیامَهِ مَغلولَهً یدُهُ اِلى عُنُقِه فَاِن کانَ مُحسِناً فُکَّ عَنهُ وَ اِن کانَ مُسیئاً زیدَ غِلّاً اِلى غِلِّهِ. (امالی طوسی، مجلس دهم، ص ۲۴۶) «پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: هیچ‌کس نیست که بر ده نفر یا بیشتر، ‌ریاست و امارت داشته باشد مگر اینکه او را روز قیامت در حالی می‌آورند که دستش به گردنش بسته است؛ پس اگر چنانچه آدم درستکاری بود و تقصیری متوجّه او نبود، او را رها می‌کنند و اگر چنانچه بدکار و گناهکار بود، غل و زنجیرش افزایش پیدا میکند.»
  به خدا قسم توی دکتر طهرانچی ما کارمندان از تو راضی نیستیم. هیات علمی از تو راضی نیست. دانشجو از تو راضی نیست. فردای قیامت مطمئن باش در غل و زنجیر خواهی بود. اف بر تو باد که حقوق خودت و روسای دوست نشانده ات را دستور دادی سیصد درصد افزایش داشته باشد و از سوی دیگر کارمندت دارد مسافرکشی میکند. ننگ بر تو باد. بر این ننگ اگر مسلمانی بمیرد رواست.
  مرگ بر تو باد طهرانچی. به خدا قسم به خدا قسم به خدا قسم با زبان روزه برای عزل یا مرگت به درگاه خداوند دعا کرده ام و میکنم. فردای قیامت گریبان تو را خواهم گرفت.
  انشاالله که به زودی دکتر طهرانچی از دانشگاه خواهی رفت با حفت و خواری.
  اگر هم ماندی عذر و وبال فردای قیامتت سنگیت تر خواهد شد
  به خدا قسم مدیون کارمندانی هستی که نان شب شام را محتاجند
  به خدا فسم فردای قیامت دکتر طهرانچی در غل و زنجیر خواهی بود

 9. من به عنوان یک کارمند دانشگاه آزاد اسلامی هر روز توی دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را نفرین میکنم به خدا قسم. تو رئیسی هستی که دستور افزایش حقوق خودت را سیصد درصد دادی ولی حقوق ناچیز کارمندت را ندیدی که دارد با خفت و خواری زندگی میکند. مرگ بر تو باد طهرانچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا