تاریخ انتشار این مطلب 1399/11/07 - 13:43:25

بیوگرافی محمدعلی دهقان دهنوی رئیس جدید سازمان بورس

به گزارش رصد روز ، بعد از چند روز انتظار سرانجام رئیس جدید سازمان بورس منصوب شد.محمدعلی دهنوی در جلسه امروز شورای عالی بورس، جایگزین حسن قالیباف اصل شد. دهنوی که دکترای علوم اقتصادی از دانشگاه تربیت مدرس دارد،  پیش از این عضو هیات‌مدیره بانک مسکن بود و هم اکنون به عنوان معاون وزیر اقتصاد در وزارت امور اقتصادی و دارایی مشغول به فعالیت است. در این میان بیوگرافی محمدعلی دهقان دهنوی می تواند حائز اهمیت باشد زیرا او سکان یکی از مهمترین ارکان اقتصادی کشور را به دست گرفته است.

دهنوی همچنین عضویت در هیات علمی گروه مالی و بانکداری دانشگاه علامه طباطبایی و معاونت آموزشی موسسه عالی آموزش بانکداری ایران را در سوابق کاری خود دارد .

حسن قالیباف اصل که در موقعیت دشوار آزادسازی سهام عدالت و فروش صندوق های سهام دولتی (ETF) ، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار را پذیرفته بود، یک هفته پیش  استعفای خود را به دلیل محقق نشدن شرایط اعلامی به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارایه کرده بود.

در فروردین ماه سال جاری بود که با استعفای شاپور محمدی از ریاست سازمان بورس موافقت شد و حسن قالیباف اصل از مدیران سابق بورس به این سمت منصوب شد.

بورس بعد از یک دوره صعود شارپی از ۱۹ مرداد ماه سال جاری وارد فاز اصلاح شد و این اصلاح سه ماه به طول انجامید و انتقادات بسیاری متوجه ریاست سازمان بورس شد. هر چند که شاید سازمان بورس آخرین مقصر در وضعیت به وجود آمده بود.

  میزان واردات و صادرات از دو کشور روسیه و چین در هفت ماهه سال

سرانجام در ۳۰ دی ماه ۹۹ حسن قالیباف اصل از سمت ریاست سازمان بورس استعفا داد و شورای عالی بورس در جلسه سه شنبه هفته گذشته با استعفای وی موافقت کرد. (در همین باره بیشتر بخوانید: رئیس سازمان بورس استعفا کرد)

محمدعلی دهقان دهنوی در جلسه امروز ۷ بهمن ۹۹ شورای عالی بورس، جایگزین حسن قالیباف اصل و رئیس جدید سازمان بورس شد.

بیوگرافی محمدعلی دهقان دهنوی

 

محمدعلی دهقان دهنوی که دکترای علوم اقتصادی از دانشگاه تربیت مدرس دارد،   پیش از این عضو هیات‌مدیره بانک مسکن بود و هم اکنون به عنوان معاون وزیر اقتصاد در وزارت امور اقتصادی و دارایی مشغول به فعالیت است.

در ادامه بیوگرافی محمدعلی دهقان دهنوی میخوانیم که او همچنین عضویت در هیات علمی گروه مالی و بانکداری دانشگاه علامه طباطبایی و معاونت آموزشی موسسه عالی آموزش بانکداری ایران را در سوابق کاری خود دارد.

دکتر حسن قالیباف اصل که در موقعیت دشوار آزادسازی سهام عدالت و فروش صندوق‌های سهام دولتی (ETF)، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار را پذیرفته بود، یک هفته پیش  استعفای خود را به دلیل محقق نشدن شرایط اعلامی به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارایه کرده بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا