تاریخ سازی بانک تجارت در سال ۱۴۰۱ / رکوردهای قابل توجه طی یکسال

بانک تجارت در شرایطی سال ۱۴۰۱ را به پایان رساند که ارزش و بازار و سود خالص این بانک با رشد چشمگیر همراه بود. میزان خدمات و تسهیلات این بانک به دو بخش دولتی و خصوصی در کنار افزایش درآمد تسهیلاتی و از همه مهمتر بهبود قابل توجه سپرده مشتریان از مهمترین دستاوردهای این بانک در پایان سال قبل بود.

به گزارش اختصاصی رصد روز، در حالیکه بازار سرمایه در سال قبل با فراز و نشیبهای زیادی همراه بود این موضوع سبب دلسردی بسیاری از فعالان بورسی و سهامداران شد اما بررسی ها حاکی از آنست که ارزش بازار بانک تجارت در پایان سال قبل نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ افزایش ۲۲ هزار و ۶۱۶ میلیارد ریالی ( ۵ درصد) داشت.

درخشش بانک تجارت در همه شاخصه های مالی

درخشش در حوزه سرمایه گذاری و مشارکت در طرحهای تولیدی و حمایت از شرکتهای دانش بنیان باعث شد تا میزان تسهیلات اعطایی این بانک به بخش خصوصی در پایان سال قبل به میزان ۴۵ درصد افزایش پیدا کند و به ۴ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۷۳۶ میلیارد ریال برسد. گفتنی است میزان تسهیلات بانک تجارت به بخش خصوصی در پایان سال ۱۴۰۰ رقم ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۵۸۲ میلیارد ریال را ثبت کرده بود. به این ترتیب درآمد تسهیلات اعطایی بانک تجارت در پایان سال قبل با ۷۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ به ۵۸۴ هزار و ۷۶۱ میلیارد ریال رسید.

با افزایش فعالیت های بانکداری و رشد قابل توجه شاخصه های این موضوع در پایان سال ۱۴۰۱ جمع درآمدهای عملیاتی بانک تجارت با رشد ۶۷ درصدی همراه شد و با ثبت ۴۰۵ هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال علاوه بر اینکه بیشترین میزان درآمدهای عملیاتی چندسال اخیر بانک تجارت رقم خورد بلکه این مسئله در سودسازی بانک هم تأثیر قابل توجهی گذاشت به طوریکه سود انباشته بانک تجارت در پایان سال قبل با رشد ۲۳۹ درصدی به ۱۳۰ هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال رسید.

سود خالص بانک تجارت هم در همین بازه زمانی با ۱۸۶ درصد رشد به ۱۲۸ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریال تکیه زد تا به این ترتیب مدیران بانک تجارت در شاخصه های تعیین کننده تاریخ سازی کرده باشند.

اما شاید بهترین دستاورد در پایان سال قبل اعتماد بیشتر مردم به بانک تجارت بود. بررسی ها نشان می دهد که سپرده های مشتریان این بانک در پایان سال قبل با ۴۱ درصد رشد به ۶ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال رسید تا به این ترتیب شروع طوفانی بانک تجارت در ابتدای سال قبل با نتایجی قابل توجه به پایان برسد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا