تفاوت های زن و مرد در عشق و عاشقی

image_pdfimage_print
به گزارش رصد روز، چند تفاوت مهم و جالب مرد و زن در عشق ، عاشق شدن یک اتفاق پیچیده است. زمانی که شما عاشق می شوید، نگاه تان، انتظارات تان و رفتارتان تغییر پیدا می کند اما عشق در مردان و زنان متفاوت است و در هر کدام ویژگی های مختلفی را به وجود می آورد اما به نظر شما تفاوت عشق در مرد و زن چیست؟
فرق زن و مرد

مردان زودتر ابراز علاقه می کنند

فیلم ها معمولاً این گونه نشان می دهند که خانم ها زودتر عاشق می شوند اما این قضیه دقیقا برعکس است. در دنیای واقعی مردان زودتر عاشق می شوند و احساس عشق و علاقه خود را زودتر از خانم ها ابراز می کنند. دلیل این موضوع بیشتر ریشه در ماهیت بیولوژیکی مردان و زنان دارند و محققان آن را به اثبات رسانده اند. خانم ها دیرتر عاشق شده و علاقه خود را دیرتر ابراز می کنند اما مردان نمی خواهند فرصت را از دست بدهند.

 ابراز علاقه

مردان زودتر می گویند دوستت دارم

در مطالعه ای در همین باب عاشق شدن و ابراز علاقه، نتایج نشان داد که آقایان زودتر از خانم ها جملات عاشقانه ای مثل دوستت دارم را می گویند و علت آن هم در بیولوژی مردان است که سریع تر باعث ابراز علاقه در آن ها می شود. البته این قانون در مورد همه صدق نمی کند اما اکثریت این گونه هستند.

خانم ها بیشتر می گویند دوستت دارم

درست است که آقایان زودتر از خانم ها اقدام به ابراز علاقه می کنند اما معمولاً خانم ها بیشتر از مردان در طول رابطه ابراز علاقه می کنند و از جمله دوستت دارم استفاده می کنند و تحقیقات هم این موضوع را به اثبات رسانده است.

ابراز علاقه خانم ها

خانم ها شکاک تر هستند

معمولاً زنان در طول رابطه بیشتر از مردان در مورد تعهد و وفاداری شان صحبت می کنند و این تحقیق در سال ۲۰۱۰ این موضوع را به اثبات رسانده است . همه خانم ها دوست دارند در طول رابطه از همسر خود و تعهداتش نسبت به رابطه اطمینان حاصل کنند . با این وجود که مرد ها اول عاشق می شوند و علاقه خود را زودتر ابراز می کنند اما خانم ها باز هم در طول رابطه شکاک هستند.

مردان بیشتر احساس کمبود عشق می کنند

تحقیقات در همه این موارد نشان می دهد که مردان بیشتر از زنان دچار این وسواس می شوند که عشق آن ها به خوبی پاسخ نگرفته است و شاید مقابله به مثل در رابطه آن ها کم است. یعنی فکر می کنند که خانم ها به اندازه کافی به آن ها عشق برنگردانده اند.

عشق

زنان بیشتر روی عشق تمرکز می کنند

قطعا می دانید که زنان بیشتر درگیر رابطه عاطفی می شوند و تمرکز آن ها روی عشق بیشتر است. البته همه انسان ها با هم متفاوت هستند و گاهی ممکن است این قضیه در یک رابطه برعکس باشد اما مطالعات به طور کلی نشان می دهد که خانم ها زمانی که وارد رابطه و عشق می شوند، بیشتر از مردان ذهن شان درگیر می شود و تمرکز آن ها به مسائل عاطفی بسیار بیشتر است.

میزان بصری بودن در عشق در خانم ها کمتر است

مردان معمولا از ظاهر فیزیکی و زیبایی خانم ها عاشقشان می شوند اما خانم ها از طریق گوش عاشق می شوند. یعنی کلام مرد و صحبت های او به شدت در حال آن ها تاثیرگذار است؛ به همین دلیل خانم ها هنگام عاشق شدن کم تر از مردان به جذابیت ظاهری اهمیت می دهند و این هم در بیولوژی آن ها قرار گرفته است.

عاشقی

مردان بیشتر درگیر هوس می شوند

تمایل مردان روی زیبایی ظاهری بیشتر از خانم ها است و احتمال هوس رانی در مردان بیشتر از زنان است و ممکن است خیانت هم از این لحاظ در بین آن ها بیشتر باشد . علت آن هم این است که گاهی جذابیت ظاهری زنان باعث می شود تا آن ها  تعهدات خود را در رابطه فراموش کنند و این احساس هوس را بیشتر با عشق اشتباه می گیرند.

خانم ها و آقایان معمولاً در یک رابطه هدف مشترک دارند

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم، این تفاوت در عشق بین مردان و زنان خیلی زیاد نیست و کمتر از آن چیزی است که شما فکر می کنید اما به طور کل می توان گفت که این دو جنسیت از این لحاظ با یکدیگر تفاهم دارند که آن هم هدفشان در یک رابطه است . یعنی هر دو با یک هدف عشق را شروع می کنند و دوست دارند که تا آخر در کنار یکدیگر بمانند.

هدف زندگی مشترک

خانم ها راحت تر با پس زدن کنار می آیند

عشق همیشه انتهای شادی ندارد و بسیاری از افراد در آن شکست  می خورند. ما انسان ها ممکن است کسانی را دوست داشته باشیم و از سمت آن ها پس زده شویم . موضوع پس زده شدن، موضوع بسیار سخت و چالش برانگیزی است اما تحقیقات نشان می دهد که خانم ها راحت تر از مردان این شکست را تاب نمی آورند و کنار آمدن با این قضیه برای مردان بسیار سخت تر است.

مردان بیشتر تکانشی و خانم ها تحلیلی هستند

مردان در مسئله عشق بیشتر تکانشی هستند. یعنی بدون فکر قبلی عمل می کنند اما خانم ها معمولا چیز های زیادی را در رابطه و عشق آنالیز و تجزیه تحلیل می کنند و در مورد ارزش رابطه خود بیشتر فکر می کنند اما ماهیت مردان به گونه ای است که بیشتر سعی می کنند در لحظه عمل کنند و حرف بزنند اما خانم ها از قبل در مورد این مسائل فکر می کنند و با برنامه ریزی بیشتری پیش می روند.

تحلیل عشق

مردان بیشتر روی لذت و خانم ها روی احساسات تمرکز می کنند

تحقیقات دیگر نشان می دهد زمانی که مردان و زنان عاشق می شوند، تمرکز آن ها متفاوت است. مردان به دنبال لذت بردن از رابطه هستند و بیشتر از خانم ها تمایلات جنسی را پیگیری می کنند اما خانم ها بیشتر به مسائل احساسی و عاطفی اهمیت می دهند.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

 

 

نمناک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا