تیپ و استایل جدید وحید رهبانی/ تغییرات محمد گاندو در خارج از تلویزیون+ عکس

وحید رهبانی بازیگر سینما و تلویزیون که در سریال گاندو نقش محمد را برعهده داشت، در تصاویرش جدیدش با تیپ و استایلی متفاوت و خاص دیده می شود.

به گزارش رصد روز، وحید رهبانی در ۲۹ فروردین ۱۳۵۷ در تهران متولد شد و تحصیلات خود در زمینه تئاتر را در مدرسه تئاتر کانادا به پایان رساند. وحید رهبانی  با بازی در سریال خانه ما شناخته شد و بعد از آن بیشتر به ترجمه، کارگردانی و بازی در تئاتر پرداخت.

وحید رهبانی (زادهٔ ۲۹ فروردین ۱۳۵۸) بازیگر، کارگردان تئاتر و مترجم ایرانی است. او فعالیت در تئاتر را از ۱۷ سالگی آغاز کرد. نقش‌های برجستهٔ او در تلویزیون شامل خانه ما (۱۳۷۹) و گاندو (۱۳۹۸) می‌شود.رهبانی در جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹ با دو فیلم شیشلیک و مصلحت حضور داشت؛ وی برای بازی در مصلحت نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

0 136 1 136

وحید رهبانی در ۲۹ فروردین ۱۳۵۸ در تهران به دنیا آمد. او از پدر و مادری اصفهانی است و فعالیت هنری خود را از ۱۷ سالگی با حضور در نمایش «معرکه» به کارگردانی داوود میرباقری آغاز کرد.

 

در سال ۱۳۷۷ با بازی در نمایش «دایره گچی قفقازی» به کارگردانی حمید سمندریان به شهرت رسید. دو سال بعد در سال ۱۳۷۹ با بازی در سریال «خانه ما» به کارگردانی مسعود کرامتی به تلویزیون آمد. در سال ۱۳۸۲ برای ادامه تحصیل راهی کانادا شد و تا چند سال در آن کشور به فعالیت‌های هنری خود در زمینه تئاتر ادامه داد.

 

رهبانی به زبان انگلیسی مسلط است و به همین دلیل به ترجمه نمایشنامه نیز روی آورد. او نمایش‌نامه‌های بسیاری را ترجمه کرده و به روی صحنه برده است.

رهبانی در ترجمه نمایشنامه ها هم به فرم زبانی و روایی نمایش‌نامه‌ها توجه دارد و هم هدف او از ترجمه تنها اجرای نمایش‌نامه است و نه انتشار ترجمه آنها.

 

در واقع ترجمه‌های رهبانی با اجرا به پایان می‌رسند و هیچ کتابی از او منتشر نشده است. با این حال، در سامانه کتابخانه ملی دو کتاب به نام‌های «بدون شک» از مارکوس لوید و «نامه‌هایی به باد» از آلگ بوگایف به ثبت رسیده است.

 

 

علت بازگشت وحید رهبانی به ایران
وحید رهبانی بازیگر، کارگردان تئاتر و مترجم ایرانی، در سال ۱۳۸۲ برای ادامه تحصیل به کانادا رفت. او پس از چند سال در آن کشور به فعالیت‌های هنری خود در زمینه تئاتر ادامه داد.

رهبانی در سال ۱۳۸۹ به ایران بازگشت. او در مصاحبه‌ای در آن زمان گفت که دلیل بازگشتش به ایران این بود که احساس می‌کرد وظیفه دارد تجربیات و دانش خود را با دیگر هنرمندان ایرانی به اشتراک بگذارد.

 

او همچنین گفت که در زمان شروع فعالیت در تئاتر، فردی خشمگین، جدی و عصبی بوده است. اما با گذشت زمان، یاد گرفته است که به نظرات همه اعضای گروه احترام بگذارد و در فضایی دوستانه و صمیمی کار کند.

 

 

حمله تند کیهان به وحید رهبانی 
رهبانی در سال ۱۳۸۹ نمایش «هدا گابلر» را به کارگردانی خود در ایران روی صحنه برد. این نمایش با انتقاد شدید روزنامه کیهان مواجه شد. کیهان این نمایش را به دلیل نمایش بردگی جنسی و فراماسونری، ضد ارزش‌های اسلامی دانست و به رهبانی حمله کرد.

کیهان حتی ادعا کرد که رهبانی از سوی سازمان سیا حمایت می‌شود. این ادعا منجر به توقیف نمایش «هدا گابلر» شد.

وضعیت تاهل ازدواج
وحید رهبانی هنوز ازدواج نکرده است و مجرد است. او در مصاحبه‌ای گفته است که هنوز برای ازدواج آماده نیست و ترجیح می‌دهد تمرکز خود را روی فعالیت‌های هنری خود بگذارد.

 

 

آثار وحید رهبانی

تئاتر
دایره گچی قفقازی ۱۳۷۷
ریچارد سوم ۱۳۷۸
نمایش «مشروطه بانو» ۱۳۹۰
نمایش «وزنه‌های بی وزن» کانادا، ۲۰۱۰
نمایش «بازی یالتا» ۱۳۹۵، کانادا ۲۰۱۷
نمایش «اگر…» ۱۳۹۵
تلویزیون
خانه ما ۱۳۷۸
کمین ۱۳۷۹
تله‌فیلم «باد بهشت» ۱۳۸۹
تله‌فیلم «برگ و باد» ۱۳۹۱
تله‌فیلم «وقت خوب بودن» ۱۳۹۱
شاید برای شما هم اتفاق بیفتد ۱۳۹۰
بچه‌های گروهان بلال ۱۳۹۷
گاندو ۱۳۹۸
بازیگری سینما

دوئل ۱۳۸۲–۸۳
مادر پاییزی ۱۳۹۰–۹۱
کارگردانی تئاتر

معرکه در معرکه ۱۳۷۵
در انتظار گودو ۱۳۷۷
کرگدن ۱۳۸۰
مرد اتفاقی ۱۳۸۳
الوتریا ۱۳۸۴
هبوط ۱۳۸۹
هدا گابلر ۱۳۸۹
کابوس نامه ۱۳۹۱
درخت بلوط ۱۳۹۱
اگر… ۱۳۹۵
هنر ۱۳۹۶

آثار هنری وحید رهبانی در کانادا
یکشنبه (لوون هفتوان)، ۲۰۰۵
Hello Out There …Levon Haftvan…۲۰۰۵
In The Hallow …Ker Wells…۲۰۰۸
Fewer Emergencies…Brendan Healy…۲۰۰۹
«این به آن در» (غلام حسین ساعدی- اجرا شده به به زبان فارسی)…۲۰۰۵…. تورنتو
Ashes to Ashes … هارولد پینتر … مونترئال…۲۰۰۷
Little Eyolf … هنریک ایبسن … مونترئال…۲۰۰۸
The Dwarfs … هارولد پینتر … مونترئال…۲۰۰۸
Blackbird … David Harrower … مونترئال…۲۰۰۹
Tick … Mathew Mackenzie … مونترئال…۲۰۰۹
The Particular… Mathew Mackenzie … مونترئال…۲۰۱۰

ترجمه های وحید رهبانی
– ریچارد سوم رخ نخواهد داد

– کلاغ

– بازی یالتا

– کابوس نامه

– صد در صد

– هدا گابلر

– مردی که زنش را با کلاه اشتباه گرفت

– هنر

– هفت کودک یهودی

– من ریچل کوری هستم

– درخت بلوط

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط