جذب ۱۰۰درصدی اعتبار تبصره ۱۸ توسط بانک کشاورزی برای تامین مالی طرح های اشتغالزا

image_pdfimage_print

بانک کشاورزی  با جذب ۱۰۰ درصد اعتبار تخصیصی « بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال۱۴۰۰»  به تعهدات خود در زمینه تامین مالی طرح های اشتغالزا در بخش کشاورزی و صنایع وابسته موضوع این قرارداد با وزارت جهاد کشاورزی عمل کرد.

به گزارش رصد روز به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، بر اساس این قرارداد مبلغ ۴۳ هزار و ۳۱۳ میلیارد ریال خالص سهم دولت (وزارت جهاد کشاورزی) به انضمام دو برابر این میزان به مبلغ ۸۶ هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال سهم بانک  از محل منابع داخلی تلفیق و جمعا ۱۲۹ هزار و ۹۳۸ میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات « بند الف تبصره ۱۸» تا پایان آبان ماه سال ۱۴۰۱ به ۶۵۸۴ نفر معرفی شدگان وزارت جهاد کشاورزی تعهد و پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش، بانک کشاورزی به منظور جذب بهینه اعتبارات تخصیصی دولت در این قرارداد، مبلغ ۷ هزار میلیارد ریال اعتبار مازاد بر تعهدات خود برای حمایت از طرح های اشتغالزا پرداخت کرده است که با احتساب این مبلغ، در مجموع ۱۳۶ هزار و ۹۳۸ میلیارد ریال تسهیلات در قالب این بند از قانون بودجه به کشاورزان، دامداران و صاحبان صنایع پرداخت شده است.

این گزارش می افزاید: تسهیلات تامین مالی طرح های اشتغالزا از محل « بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال۱۴۰۰» با نرخ سود ۱۰ تا ۱۴ درصد و بازپرداخت یک تا هفت ساله با توجه به نوع طرح پیشنهادی، به معرفی شدگان وزارت جهاد کشاورزی پرداخت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا