حرکت شاخص کل بازار سهام در سطح کم عمق!

بورس تهران در روز گذشته شاهد صف خرید سنگین اوراق سهام بود، در حالی که روز یکشنبه بیشترین سطح صف فروش یازده ماهه اخیر به ثبت رسیده بود.

به گزارش رصد روز، بورس تهران روز دوشنبه با افزایش تراز شاخص کل و رشد تراز شاخص هم‌وزن در کنار افزایش ۴۰ درصدی ارزش معاملات خرد مواجه بود. بورس تهران در معاملات روز دوشنبه شاهد تعادل جریان حقیقی و حقوقی در بازار سهام بود و ۱۲۰ میلیارد تومان به مالکیت حقیقی بازار سهام افزوده شد.

دیروز روند معاملات در لحظات ابتدایی با افزایش تقاضای سهام حقوقی و شروع روند صعودی تراز شاخص‌ کل و هم‌وزن بورس تهران همراه بود که تا انتهای معاملات با افزایش تقاضای حقیقی سهام ادامه داشت.

در بین شاخص صنایع نیز صنعت فلزات اساسی با ۴۷.۸ میلیارد تومان ورود پول حقیقی بالاترین میزان ورود پول حقیقی را در بین صنایع به ثبت رساند. صنعت خودرو و ساخت قطعات با ۳۱.۶ میلیارد تومان و صنعت سیمان با ۱۲.۷ میلیارد تومان در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

از سوی دیگر صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری با ۱۹.۶ میلیارد تومان خروج پول حقیقی بیشترین میزان کاهش مالکیت حقیقی را به ثبت رساند و صنعت حمل و نقل با ۴.۹ میلیارد تومان و صنعت لاستیک و پلاستیک با ۳.۷ میلیارد تومان دیگر صنایعی بودند که میزان بیشتری از مالکیت حقیقی خود را از دست دادند.

دیروز ارزش معاملات خرد بازار سهام با ۴۰ درصد افزایش، به سطح ۲ هزار و ۶۵۴ میلیارد تومانی رسید. روند جریان پول حقیقی در معاملات سهام دیروز متعادل بود و شاهد ورود پول به بازار سهام و صندوق‌های درآمد ثابت بودیم.دیروز ارزش صف‌های خرید سهام به نسبت روز یکشنبه ۱۸۳۷ درصد افزایش یافت و به ۷۳۶ میلیارد تومان رسید و ارزش صفوف فروش نیز با ۹۱ درصد کاهش تا سطح ۲۶۳ میلیارد تومان کاهش داشت.

روز معاملاتی گذشته سرانه خرید هر کد حقیقی به نسبت روز یکشنبه افزایش داشت و به ۳۳.۳ میلیون تومان رسید. دیروز سرانه فروش هر کد حقیقی نیز کاهش داشت و در سطح ۳۲.۳ میلیون تومانی ایستاد. با این اوصاف شکاف سرانه چرخش داشته به سمت خریداران حقیقی سنگینی می‌کند.

بازار سهام با تشدید ریسک سیاسی شاهد افزایش معاملات هیجانی در روز شنبه بود که روز یکشنبه و دوشنبه با کم کردن دامنه نوسان محدود شد و حتی روند معاملات نیز با حمایت دیروز صندوق توسعه چرخش داشت تا سطح ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی حفظ شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط