خرید دام‌ های مولد توسط اتحادیه عشایر و پشتیبانی امور دام با قیمت مصوب

سید جواد ساداتی نژاد صبح امروز شنبه ۶ آذر ماه در حاشیه بازدید و بررسی مشکلات دامداران عشایر در روستای "ایجدانک" ورامین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دغدغه‌های دامداران به جا، دقیق و درست است و در سفرهای استانی رییس جمهور هم به قسمت‌های عشای...

به گزارش رصد روز، وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای حمایت دامداران و برای اینکه دلال‌ها با قیمت پایین دام‌ها را خریداری نکنند برای دام‌های حذفی و مولد یک دستور العمل تدوین کردیم که پشتیبانی دام، این دام‌ها را با قیمت مصوب خریداری کند.

سید جواد ساداتی نژاد صبح امروز شنبه ۶ آذر ماه در حاشیه بازدید و بررسی مشکلات دامداران عشایر در روستای “ایجدانک” ورامین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دغدغه‌های دامداران به جا، دقیق و درست است و در سفرهای استانی رییس جمهور هم به قسمت‌های عشایر نشین همین دغدغه‌ها مطرح بوده است.

ساداتی نژاد با بیان اینکه در سفرهای رییس جمهور در خصوص عشایر چند تصمیم اتخاذ شده است، گفت: یکی از مباحث این است که همه ساله عشایر یکسری دام مازاد و حذفی دارند که باید پشتیبانی امور دام آن‌ها را خرید کند، دستور العمل این موضوع مشخص شده و آمادگی خرید نیز وجود دارد.

وی عنوان کرد: طبق ضوابط و آیین نامه‌های دامپزشکی دام‌های آبستن و مولد برای کشتار مناسب نیستند و با عاملان این کار برخورد می‌شود اما برای حمایت دامداران و برای اینکه دلال‌ها با قیمت پایین آنها را خریداری نکنند برای دام‌های حذفی و مولد یک دستور العمل تصویب شده که پشتیبانی دام این دام‌ها را با قیمت مصوب خریداری کند لذا طرف حساب عشایر برای خرید دام مازاد هم اتحادیه عشایری و هم شرکت پشتیبانی امور دام است.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: موضوع دوم دغدغه نهاده است و ما برای حذف این دغدغه تصمیم گرفتیم که شرکت پشتیبانی امور دام مستقیم با عشایر قرار داد ببندد و نهاده در اختیار عشایر قرار دهد که بعد از فصل پروار عشایر یا دام را بیرون بفروشند و مبلغ نهاده را تسویه کنند یا دام پروار را به خود پشتیبانی امور دام بدهند و بدهی را تسویه کنند لذا دغدغه دامداران با روش دوم حل خواهد شد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط