رقص شاهرخ خان با آهنگ هایده+ ویدیو

فیلمی از رقص شاهرخ خان با آهنگ هایده در ایسنتاگرام بعد از مدت ها دوباره مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش رصد روز، فیلمی از رقص شاهرخ خان با آهنگ هایده در ایسنتاگرام بعد از مدت ها دوباره مورد توجه قرار گرفت.

اخیرا بعد از مدت ها باز هم فیلمی از رقص شاهرخ خان با آهنگ هایده در فضای مجازی منتشر شد که مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت.

 

 

بیوگرافی شاه بالیوود

 

شاهرخ خان (زادهٔ ۲ نوامبر ۱۹۶۵) بازیگر و تهیه‌کنندهٔ هندی است که در فیلم‌های هندی‌زبان فعالیت می‌کند. در رسانه‌ها از او با عنوان‌هایی مانند «پادشاه بالیوود» یاد شده و در بیش از ۹۰ فیلم حضور داشته‌است که برای نقش‌آفرینی‌هایش افتخارات گوناگونی از جمله ۱۴ جایزهٔ فیلم‌فیر دریافت کرده‌است.دولت هند نشان پادما شری و نیز دولت فرانسه نشان هنر و ادب و لژیون دونور را به او داده‌است. خان دنبال‌کنندگان چشمگیری در آسیا و مهاجران هندی در سراسر جهان دارد. از لحاظ شمار مخاطب و درآمد، چند رسانهٔ خبری او را یکی از موفق‌ترین ستاره‌های سینما در جهان توصیف کرده‌اند. بسیاری از فیلم‌های او مضامین هویت ملی هندی و ارتباط‌ها با جوامع دور از وطن یا اختلاف‌ها و نارضایتی‌های جنسیتی، نژادی، اجتماعی و مذهبی را به تصویر می‌کشند.

خان کارش را در پایان دههٔ ۱۹۸۰ با حضور در چند مجموعهٔ تلویزیونی آغاز کرد و در سال ۱۹۹۲ با فیلم عاشق دیوانه‌وار وارد بالیوود شد. او در آغاز کار بابت بازی در نقش افراد شرور در فیلم‌های بازیگر (۱۹۹۳) و ترس (۱۹۹۳) شناخته شد. خان پس از بازی در مجموعه‌ای از فیلم‌های عاشقانهٔ پرفروش از جمله داماد عاشق عروس را می‌برد (۱۹۹۵)، دل دیوانه است (۱۹۹۷)، داره یه اتفاقایی میفته (۱۹۹۸)، محبت‌ها (۲۰۰۰)، گاهی شادی گاهی غم (۲۰۰۱)، فردا باشه یا نباشه (۲۰۰۳)، ویر-زارا (۲۰۰۴) و هرگز نگو خداحافظ (۲۰۰۶) به شهرت رسید. او برای بازی در نقش یک معتاد به الکل در دیوداس (۲۰۰۲)، دانشمند ناسا در مادری (۲۰۰۴)، مربی هاکی در هند، به پیش! (۲۰۰۷) و مردی مبتلا به نشانگان آسپرگر در من خان هستم (۲۰۱۰) مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. موفقیت تجاری بیشتر با ام شنتی ام (۲۰۰۷) و خداوند زوج‌ها را می‌سازد (۲۰۰۸) رقم خورد و در قطار چنای (۲۰۱۳) و سال نو مبارک (۲۰۱۴) به ایفای نقش‌های کمدی پرداخت. به‌دنبال وقفه‌ای کوتاه، او با فیلم‌های اکشن ۲۰۲۳ پتان و جوان بازگشت موفقی داشت و هر دو فیلم در میان پرفروش‌ترین فیلم‌های هندی قرار گرفتند.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط