قالیباف از واگذاری ‌شاسی‌بلندها‌ آگاه بود

جلالی، نماینده رفسنجان اعلام کرده که رئیس مجلس نه‌تنها از ماجرای واگذاری خودروهای شاسی‌بلند به نمایندگان با خبر بود، بلکه خودش با نحوه واگذاری‌ها موافقت کرده است. به گزارش رصد روز، حسین جلالی، نماینده رفسنجان روایت جدیدی از واگذاری خودروه...

جلالی، نماینده رفسنجان اعلام کرده که رئیس مجلس نه‌تنها از ماجرای واگذاری خودروهای شاسی‌بلند به نمایندگان با خبر بود، بلکه خودش با نحوه واگذاری‌ها موافقت کرده است.

به گزارش رصد روز، حسین جلالی، نماینده رفسنجان روایت جدیدی از واگذاری خودروهای شاسی بلند به نمایندگان مجلس ارائه کرده و گفته «هیات‌رییسه و شخص رییس مجلس قطعا از این واگذاری‌ها خبر داشته است.» البته او واگذاری خودروها در خرداد و مرداد ۱۴۰۱ را به کلی رد می‌کند و این واگذاری‌ها را منحصر به تیر ۱۴۰۰ می‌داند.

این نماینده مجلس اعلام کرده که «اسامی نمایندگانی که خودرو دریافت کرده‌اند دست خود هیات‌رییسه و هیات نظارت است.»

نحوه واگذاری خودروهای شاسی بلند به نمایندگان

حسین جلالی گفت: یکی از خودروسازان ماشین را در بازار ۷۰۰ میلیون تومان میفروخته و به اینها هم همان ۷۰۰ میلیون تومان فروخته است. فقط تفاوتی که دارد، این است که قسطی فروخته است. این‌هم یک شرکت خصوصی بوده است. منتها موردی که من میبینم، این است که از طریق روابط ناسالم اتفاق افتاده است. تفاوت آن هم با بازار حدود ۱۰۰ تومان بوده است و کسانی که این روابط را نداشته‌اند، نتوانسته‌اند از این امتیاز استفاده کنند. بنابراین اشتباه این مساله در برقراری همین روابط است.

این نماینده مجلس به نقش راننده یکی از نمایندگان در واگذاری خودروها اشاره کرده و گفته: یک آقایی که راننده یکی از نمایندگان مجلس استان کرمان بوده، در یک نمایشگاهی به واسطه نماینده، به شرکت خودروساز معرفی می‌شود. این آقا هم چون راننده بوده و در مجلس رفت و آمد داشته، با نمایندگان، دفاتر و معاون اجرایی آشنا می‌شود و از این روابط استفاده می‌کند. روابط ناسالمی شکل گرفت که من هم به آن معترضم، به مجلس پل زده می‌شود و با دوستان‌شان و افراد و … می‌گوید ما ماشین داریم و می‌توانیم به شما خودرو بدهیم. آنها هم می‌گویند ما نداریم و از این دست صحبت‌ها؛ او هم میگوید خب من با مدیریت صحبت می‌کنم که قسطی شود. این خودروها را برخی کارمندان مجلس و برخی نمایندگان گرفته‌اند.

این نماینده مجلس گفته: شنیده‌ام ۵۰ تا ۶۰ نفر از این خودروها گرفته‌اند اما برای تعداد مدرک معتبری ندارم. این افراد را برای بازدید به آن شرکت خودروسازی که می‌بردند، هدیه‌ای که میخواستند به آنها بدهند، حواله یک خودروی قسطی بوده است. من  از میزان اقساط خبر ندارم. اما وقتی یک خبر به درستی منتشر نمی‌شود، همه از آن آسیب می‌بینند.

زمان واگذاری شاسی‌بلندها

بحث دیگری که هم در جلسه استیضاح وزیر مطرح شد و هم در جلسه استیضاح مطرح بود، تاریخ واگذاری خودروها به این جمع بود. جلالی، نماینده مجلس گفته این واگذاری‌ها تیرماه ۱۴۰۰ بوده است. رئیسی مرداد تنفیذ شده و شهریور هم سکان را در دست گرفته است. همچنین از ماجرای واگذاری خرداد و مرداد معلوم می‌شود که طرح این موضوع که متاسفانه از خود مجلس بود، برای حذف وزیر با یک خبر دروغ بود و این ضربه را به صنعت کشور وارد کردند. اما مواردی که آقای علیرضابیگی گفته به مرداد و خرداد ۱۴۰۱ مربوط می‌شود.من تاریخ‌ها را از آقای نیکزاد گرفته‌ام و تیر ماه ۱۴۰۰ بوده است. اما ببینید، فساد و اختلاس بزرگی که در آن یک مالی بالا کشیده شده باشد که بخواهیم از حلقوم آنها بیرون بکشیم، نبوده است. آنها پول خودشان را داده‌اند و ماشین خریده‌اند. برخی از اینها نقدی و مانند مردم خریده‌اند.

قالیباف هم از موضوع باخبر بود

ایشان در ادامه افزود: رییس از این مسائل باخبر بوده؛ قطعا جناب رییس با واگذاری خودروها به این سبک موافقت کرده است؛ مگر می‌شود که در مجلس، زیرمجموعه رییس چنین کاری انجام دهد و رییس خبر نداشته باشد؟ اگر آقای قالیباف بگوید من از این موضوع خبر نداشتم، فاجعه است که در زیرمجموعه‌اش چنین حرکتی صورت گرفته  اما خبر نداشته است. لذا قطعا خبر داشته و موافقت هم کرده است. حالا اما مثلا موافقت کلی می‌کنند که معاونت اجرایی مجاز است جهت خدمات رفاهی به نیروهای مجلس و کارمندان و نمایندگان مجلس، اقداماتی داشته باشد. اینها فکر می‌کردند اینکه یک ماشین قسطی در اختیار برخی نمایندگان گذاشته شود، یک خدمت است. مساله اینجا، این است که هیات‌رییسه به خصوص رییس مجلس باید روز قبل از استیضاح وزیر صمت، موضوع خودروها را صادقانه به مردم توضیح می‌داد.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار