قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۱/۲۱

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۶ درصد کاهش به ۱۸۵۳ دلار و ۳۰ سنت رسید. به گزارش رصد روز، قیمت طلا در شرایطی که سرمایه‌گذاران انتظار آرام‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را دارند، کاهش یافته است. تمرکز بازار در حال حاضر بر اطلا...

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۶ درصد کاهش به ۱۸۵۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

به گزارش رصد روز، قیمت طلا در شرایطی که سرمایه‌گذاران انتظار آرام‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را دارند، کاهش یافته است. تمرکز بازار در حال حاضر بر اطلاعات تورم آمریکاست که قرار است هفته آینده منتشر شود و می‌تواند عامل تعیین‌کننده‌ای در سیاست پولی بانک مرکزی این کشور باشد.

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۶ درصد کاهش به ۱۸۵۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

 برخی از مقامات فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه اعلام کردند افزایش بیشتر نرخ بهره در راه است. بانک مرکزی آمریکا درحال بررسی تأثیر سیاست پولی بر اقتصاد و شاخص تورم است.

 طلا به‌شدت نسبت‌به افزایش نرخ بهره آمریکا حساس است چون هزینه نگه‌داری آن را به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده بالا برده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 شاخص دلار ۰.۶ درصد پایین آمده‌است. ضعف دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند. اما نرخ سود ده‌ساله اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا ثابت مانده که می‌تواند طلا را تحت فشار قرار دهد.

 قیمت نقره امروز با ۱.۱۲ درصد کاهش به ۲۱ دلار و ۹۰ سنت رسید و پلاتین با ۰.۷۹ درصد کاهش ۹۵۰ دلار و ۹۷ سنت معامله می‌شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار