لینک کوتاه مطلب

وجود ۵میلیون تن کالای اساسی در گمرک

به گزارش رصد روز، عباس تابش اظهار داشت: تمام استان‌ها به منظور تأمینمرغ مورد نیاز مردم، باید ظرفیت جوجه‌ریزی خود را تکمیل کنند و اگر به هر علت جوجه ریزی نسبت به مصرف استان کمتر است، باید استان معین خود را مشخص کنند.

وی بیان کرد: در بهمن ماه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های سراسر کشور انجام شده و مشکلی در زمینه تأمین مرغ مورد نیاز مردم وجود ندارد.

تابش در مورد قیمت مرغ نیز عنوان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده با حضور مسئول اتحادیه مرغداران و دست اندرکاران امر و با نظر به اینکه بخشی از نهاده‌ها به صورت آزاد توسط مرغداران تأمین می‌شود، قیمت عرضه مرغ هر کیلو ۲۰ هزار و ۴۰۰ برای مصرف کننده تمام می‌شود و اگر قیمت بیش از این باشد، قیمت گذاری منطقی نیست.

وی در مورد تأمین خوراک طیور نیز بیان کرد: جهاد کشاورزی تعهد کرده ۱۰۰ درصد نهاده‌های مورد نیاز را با نرخ دولتی در اختیار مرغداران قرار دهد و اگر این اتفاق نیفتاده، استانداران پیگیری کنند.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در مورد سایر کالاهای اساسی و مایحتاج مردم نیز اظهار داشت: پنج میلیون تن کالای اساسی در بنادر و گمرک‌ها انبار شده و نگرانی بابت کمبود کالای اساسی نداریم.

  بازگشت مجدد بیت کوین به کانال 48 هزار دلاری

وی با اشاره به کمبود روغن در برخی استان‌ها گفت: این کمبود از چند روز پیش برطرف شده و روغن مورد نیاز مردم به اندازه نیاز در فروشگاه‌ها موجود است.

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

 

اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا