کاهش ۳۵ درصدی درآمدهای ” شخارک “

به گزارش رصد روز ، شرکت پتروشیمی خارک در گزارش فعالیت ماهانه خود منتهی به ۹۹.۰۵.۳۱، تعداد فروش‌های صادراتی خود را ۱۰۸.۱۵۳ تن اعلام کرده و همچنین میزان درآمد کسب شده از این فروش‌ها را مبلغی بالغ بر ۳.۷۴۸.۰۸۰ میلیون ریال به ثبت رسانده و نکته قابل توجه آنجاست که این شرکت در این ماه فروش داخلی نداشته است.

شخارک

شخارک ” در ۵ ماهه ابتدایی سال ۹۹ میزان ۹.۶۷۰.۹۱۵ میلیون ریال درآمد از فروش صادراتی محصولات را در آمارهای خود برجای گذاشته که بیشترین محصول فروش این شرکت در این دوره ۵ ماهه را “متانول” با ۲۸۰.۱۵۳ تن به‌نام خود اختصاص داده است.

در همین راستا قابل ذکر است که درآمد‌های شرکت پتروشیمی خارک به نسبت دوره مشابه ۵ ماهه سال گذشته ۲۱.۳۵ درصد کاهش را در پی داشته است.

میزان درآمد‌های کسب شده توسط “شخارک” در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری را در نمودار ذیل مشاهده می‌کنید.

شخارک

بر اساس این جدول، درآمد حاصل شده این شرکت در اسفندماه ۹۸ را با  ۶۱۵میلیارد ریالی به پایان رساند و سپس روند صعودی را برای سال جاری حفظ کرده چراکه ” شخارک ” در فروردین‌ماه حداقل با رشد ۲برابری همراه شده و مبلغ ۱.۳۷۶ میلیارد ریالی شروع و رکورد اسفندماه را پشت سر گذشته و تا خردادماه روند صعودی خود را حفظ کرده اما؛ درآمد این پتروشیمی در تیرماه با سکته‌ای ناقص همراه شد و سقوط آزادی را در صورت‌های مالی ثبت کردولی در مردادماه این روند نزولی جای خود را به صعودی شیرین داد و با جهشی ۱۰۶۸ درصدی پتروشیمی خارک به درآمد ۳.۷۴۸ میلیارد ریالی دست یافت.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

بورس نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا