اسامی بعضی از خیابانها و معابر پایتخت تغییر یافت

به گزارش رصد روز ، نامگذاری جدید برخی از معابر و خیابان‌های تهران امروز در صحن شورای شهر مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و تعدادی زیادی نامگذاری جدید با اکثریت آراء به تصویب رسید.

تغییر نام کوچه شهیدی به شهید امام بودی در محدوده اختیاریه جنوبی، ‌تغییر نام کوچه پوریا به شهیدان رشیدی‌نیا در منطقه ۳، تغییر نام کوچه طاهری به زورخانه شیر در منطقه ۱۴ و تغییر نام بازار میوه و تره‌بار شیخ بهایی به شهرک والفجر در منطقه ۶ از جمله نامگذاری‌های جدید در صحن شورای شهر بود.

همچنین تغییر نام خیابان فرزان به شهید عباسعلی وکیلی در محدوده خیابان نلسون ماندلا، تغییر نام کوچه مروارید به شهید ابراهیم محمدبیگی در منطقه ۳ و تغییر نام خیابان نوساز به شهید علی‌اصغر سلیمانی در منطقه ۱۸ همچنین تغییر نام میدان نوساز به میدان شهدای آتش‌نشان در خیابان ۱۳ آبان از دیگر نامگذاری‌های جدید بود.

همچنین تغییر نام پل نوساز به پل کرمان‌خودرو در منطقه ۲۱ و تغییر نام خیابان نوزدهم به شهید آندرانیک مسیحی در منطقه ۶ از دیگر نامگذاری‌های جدید امروز در صحن شورای شهر بود.

البته برخی از اعضای شورا در صحن امروز واکنش‌هایی به نامگذاری‌های جدید داشتند از جمله سیدحسن رسولی که معتقد بود نامگذاری‌ها نباید باعث سردرگمی مردم شود.

وی بیان داشت: ما از طریق نامگذاری نمی‌خواهیم به کسی امتیاز بدهیم یا امتیازی از کسی بگیریم ولی اگر دو اسم متعارف بگذاریم باعث سردرگمی افراد می‌شود. شرکت کرمان‌خودرو کارخانه‌اش در ارگ جدید بم است اما دفتر مرکز و نمایندگی آن در نقطه‌ای از تهران قرار دارد.بنابراین نام خیابان کرمان‌خودرو مناسب است و تغییر آن به صلاح نیست.

 

 

 

 

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا