اولویت پرداخت حقوق و یارانه ها در کمیسیون برنامه و بودجه مشخص شد

به گزارش رصد روز، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (یکشنبه) کمیسیون‌ برنامه و بودجه مجلس که با حضور پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه و حاجتی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها برگزار شد، گفت: در این جلسه گزارش عملکرد منابع و مصارف سال ۱۳۹۹ هدفمندسازی یارانه ها و میزان درآمدهای وصولی سال جاری و نحوه تخصیص منابع به مصارف مندرج در قانون با توجه به میزان تحقق آن مورد بررسی قرار گرفت.

وی بررسی میزان تحقق درآمدهای مربوط به تبصره ۱۴ و هدفمندسازی یارانه ها را از مباحث مهم در جلسه امروز عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به گزارش سازمان برنامه و بودجه درآمدهای پیش بینی شده برای ۲ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ به طور کامل به دست نیامده که البته این موضوع طبیعی است و هیچ گاه به طور کامل وصول نمی‌شود و بعد در ماه‌های بعد جبران خواهد شد.

میرتاج الدینی ادامه داد: بخشی از درآمدهای بودجه از محل فروش منابع نفتی بوده و ارز حاصله در اختیار بانک مرکزی قرار می گیرد که حدود یک و نیم میلیارد دلار از سال گذشته درآمد حاصل از فروش منابع نفتی بوده است. بانک مرکزی براساس سیاست های خود ارز را به تدریج در بازار تزریق کرده و آن را تبدیل به ریال می کند تا منابع حاصله را به سازمان هدفمندی یارانه ها منتقل کند.

وی همچنین یادآور شد: در این نشست به توافق رسیدیم که سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه تا زمان حصول منابع کامل، اولویت‌بندی لازم را انجام دهد و پرداخت حقوق اقشار مستمری بگیر، بهزیستی، کمیته امداد و اعتبار کالاهای اساسی و گندم را به طور کامل پرداخت کند و نسبت به سایر موارد در تبصره ۱۴ در ماه‌های بعد و پس از حصول منابع کامل جبران کند. همچنین مقرر شد در جلسات آینده سازمان هدفمندی یارانه ها گزارشات کامل تری را ارائه و تصمیم گیری های لازم انجام شود.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا