تاریخ انتشار این مطلب 1400/01/16 - 16:23:12

سید عباس نبوی برای انتخابات ١۴٠٠ اعلام کاندیداتوری کرد

به گزارش رصد روز، سید عباس نبوی موسسه تمدن و توسعه اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن اعلام رسمی کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار داشت: الحمدالله صف نامزد‌های جریانات و جناح‌های سیاسی کشور انتخابات گسترده و فعال شده است و باید در مجموع از این آمادگی افراد استقبال کرد.

وی افزود: اگر این مسیر به مشارکت فعال در انتخابات منجر شود امر پر خیر و برکتی است. حضور بنده در انتخابات مانع فعالیت هیچ کس نیست. همه کسانی که می‌خواهند نامزد شوند محترم هستند و جایگاه‌هاشان محفوظ است. مطالب بنده ناظر بر ایجاد نقض بر دیگر نامزد‌ها نیست.

نبوی خاطرنشان کرد: در مسائل گذشته ما دو معضل بزرگ در فضای سیاسی و رقابتی کشور داریم که خود را در انتخابات‌ها نشان می‌دهد؛ از سال ۷۶ تاکنون ۲۵ سال است که می‌گذرد فضای انتخاباتی ما بر دو قطبی‌های کاذب است که به جامعه لطمه زیادی زده است.

وی خاطرنشان کرد: آنقدر دو قطبی‌ها غلیظ شد که فضای عمومی در ۱۴۰۰ آماده نه گفتن به این دو قطبی است و مردم در هر جمعی اعلام دارند که از این دو قطبی‌ها خسته شدند و کی این دو قطبی‌ها تمام می‌شود. در این دو قطبی‌ها وارونه نمایی‌ها و خلاف واقع گفتن اتفاق افتاده که باور حرف راست و صادقانه برای مردم سخت شده و به تعبیر دیگر اعتبار عمومی لطمه بزرگی دیده است.

نبوی با تاکید بر اینکه بازگرداندن اعتماد عمومی سخت شده است، گفت: مردم می‌پرسند کی مسیری آغاز می‌شود که با زبان مردمی، واضح، روشن و عادی با مردم مطرح می‌شود و وعده‌ها عملی می‌شود؟

وی با بیان اینکه با نگاه به این دو معضل اساسی احساس می‌کنم که می‌توانم ایفای نقش کنم، گفت: در مسائل سیاسی همه دیدند که بنده در این دو قطبی‌ها نقش کاذبی را ایفا نکردم و قبول ندارم و نخواستم وارد آن شوم. علاوه بر این در زمینه ورود آسیب به اعتماد عمومی همواره تلاش داشتم وقتی مسئولان مسائلی را مطرح می‌کنند، در چهارچوب و قالب بهتری مطرح شود.

این فعال سیاسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رجل سیاسی هستید، گفت: بنده از سنین جوانی بنیان گذار بزرگترین تشکل دانشجویی کشور بودم و آثار فعالیت سیاسی من موجود است. ۴۰ سال است که در تمام مناسبت‌ها و تحولات سیاسی حضور داشتم و همه جریانات سیاسی دائما با بنده مشورت کردند. اگر بنده رجل سیاسی و مذهبی نباشم پس چه کسی قرار است رجل سیاسی و مذهبی باشد.

نبوی اضافه کرد: حضور بنده در تدوین چشم انداز سند راهبردی اسلامی ایران و پیشرفت خود گواه روشنی بر مدبر بودن بنده است. در بخش اقتصادی هم باید بگویم بزرگ شده کف بازار هستم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: آن زمان که بنده در دانشگاه فنی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بودم، بسیاری از دوستان اصلا نمی‌دانستند بخش فنی و مهندسی چه چیزی است.

وی در عین حال گفت: اگر نامزد‌ها محدود به ۲ الی ۳ نامزد باشد بنده از افراد و شخصیت‌های رشد یافته در نظام هستم و هیچ وقت از نظام فاصله نمی‌گیرم و کم توجهی به نظام نخواهد بود در عین حال اگر شورای نگهبان حضور بنده را تایید نکند اعتراض خواهم کرد و این اعتراض را به عنوان یک حق برای خود قائل خواهم بود.

  ایران خودرو با عرضه وانت بهبودیافته آریسان، سهم خود از بازار خودروهای کار را احیا می‌کند

نبوی افزود: از شورای نگهبان تقاضا می‌کنم با دید واسع و دقیق شرایط کشور را مورد ارزیابی قرار دهند و کشور را در دو جریان موجود محدود نکنند. بگذاریم نگاه مردم به گونه‌ای باشد اگر می‌خواهند انتخابی جدا از این فضا صورت دهند، انتخاب کنند.

وی ادامه داد: من تعجب می‌کنم که عده‌ای در انتخابات اعلام حضور می‌کنند و متاسفانه مسائلی مطرح می‌کنند که مثل آب یخ بر جامعه است. یکی از مسئولان ارشد مجلس برای انتخابات اعلام نامزدی کرده و می‌گوید حقوق ۲۲ میلیونی دارم و این را امر طبیعی تلقی می‌کند و می‌خواهد به مردم بگوید که من از قشر مستضعف هستم. واقعا نمی‌دانم چرا این فاصله به بین مسئولان و مردم به وجود آمده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید به حقوق‌های نجومی رسیدگی شود، گفت: اکنون حقوق‌های نجومی در مدیریت‌های مختلف کشور الان بسیار عادی شده است.

نبوی در ادامه گفت: عطش بالایی برای تحول مدیریتی در کشور وجود دارد و باید یک تحول مدیریتی نسلی در کشور صورت دهیم. در دهه ۶۰ وقتی می‌گفتند یک مدیر ۵۰ ساله منصوب شده می‌گفتیم چرا یک نظام جوان به سمت مدیران پیر رفته، اما الان نسل ۳ و ۴ انقلاب به عنوان نسل جوان فقط تماشاچی شده است.

وی با بیان اینکه جماعت گسترده‌ای از مدیریت اصلا دست بردار نیستند که به نحو جدی باید علاج شود، گفت: باید منطق عدالت نسلی را تعریف کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بنده اگر توفیق حضور پیدا کنم در لیست رسمی شورای نگهبان وجهی برای انصراف وجود ندارد، اما اگر در فضای رقابت‌ها احساس کنم که دو قطبی‌ها همچنان پیشتاز هستند و با اقبال عمومی روبرو نشوم انصراف می‌دهم، اما به نفع هیچ کس کنار نمی‌روم.

نبوی عدالت همه جانبه، کارآمدی دانش بنیان، اقتدار منطقه‌ای و تعامل پای یا پای با جهان را شعار خود عنوان کرد و افزود: من نمی‌خواهم تبلیغ کنم. باید به دنبال ایران سربلند و نظام جمهوری اسلامی کارآمد در پرتو کرامت نبوی عدالت علوی و عزت حسینی باشیم.

این فعال سیاسی گفت: با کرامت نبوی می‌خواهیم همه مجموعه جامعه اسلام را حول پرچم پیامبر اسلام همراه و هم‌گام کنیم و بحث عدالت علوی یک بحث جهانی و بشری است. عزت حسینی نیز بر مقاوم بودن و صبور بودن تاکید دارد و این می‌تواند به ما افتخار بدهد. ان شاءلله همه این‌ها در دولت نبوی حاصل شود.

وی تاکید کرد: باید همه بر مشارکت حداکثری تاکید کنند تا موج و حرکتی برای شرکت در انتخابات شکل بگیرد چرا که مشارکت حداکثری پیام‌های بزرگی در بعد بین الملل و داخلی دارد.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا