عجیب‌ترین عارضه کرونا که انگشتان پا را درگیر می‌کند

به گزارش رصد روز ، به نقل از روزنامه میرور انگلیس، تحقیقات علمی نشان داده است که شرایط التهابی ناشی از ویروس کرونا در بدن می‌تواند منجر به تغییر رنگ و تورم انگشتان پا شود و در برخی موارد این علائم می‌تواند چندین ماه ادامه داشته باشد.

دانشمندان می‌گویند که ممکن است در نهایت افراد آلوده به ویروس کرونا دچار علائمی پوستی شوند که با نام “انگشتان کرونا” شناخته می شود.

تحقیقات انجام شده توسط انجمن بین المللی جمعیت‌های پوستی و نیز آکادمی پوست آمریکا نشان داده است که برخی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا دچار التهاب در انگشتان پا می‌شوند که منجر به تورم و تغییر رنگ آن‌ها می شود که این شرایط می‌تواند چندین ماه ادامه داشته باشد.

درمان بیماری “انگشتان کرونا” پس از چند هفته

بیماری “انگشتان کرونا” معمولاً پس از گذشت یک تا چهار هفته از زمان ابتلا به ویروس ایجاد می‌شود و می‌تواند منجر به تورم یا تغییر رنگ انگشتان پا شود. طبق اطلاعات موجود، این علائم در اکثر موارد خفیف است و طی چند هفته پا‌ها به حالت عادی برمی گردند.

دانشمندان همچنین کشف کردند که از هر شش نفر یک نفر به درمان تورم پا در بیمارستان نیاز دارد، در حالی که برخی از افراد با علائم طولانی مدت کرونا مواردی را گزارش کردند که این عارضه در آن‌ها چند ماه طول کشیده است.

بیماری

دکتر استر فریمن، محقق اصلی مرکز بین المللی پوست گفت: به نظر می‌رسد که زیرمجموعه خاصی از مبتلایان به کرونا هستند که اندکی پس از ابتلا دچار التهاب، قرمزی، تورم و در نهایت تغییر به رنگ بنفش در انگشتان پای خود می‌شوند.

او افزود: در بیشتر موارد این علائم به خودی خود از بین می‌روند، اما در برخی موارد دو هفته و در موارد نادر بیش از سه ماه طول می‌کشد.

فریمن تأکید کرد که شناسایی افراد با علائم انگشتان پا به دانشمندان کمک می‌کند تا به علائم مرتبط با ویروس کرونا در سایر نقاط بدن پی ببرند.

 

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا