گزارش وضعیت ساخت مسکن ملی اعلام شد

به گزارش رصد روز، جواد حق شناس درباره آخرین وضعیت پروژه های مسکن ملی تحت مدیریت بنیاد مسکن افزود: سهمیه بنیاد در اجرای طرح مسکن ملی، در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و برخی شهرهای توافق شده است.

وی گفت: اکنون در ۶۱۷ شهر تعداد ۵۱ هزار و۶۹۷ مورد افتتاح حساب توسط متقاضیان انجام شده که حدود ۴۶ هزار و ۳۹۱ مورد آورده ۴۰ میلیون تومانی خود را واریز کرده اند.

حق‌شناس ادامه داد: بر این اساس اکنون بنیاد مسکن ۴۶ هزار متقاضی مسکن ملی دارد که ۹ هزار نفر از آنها متعلق به شهرهایی هستند که با وجود تلاش بسیار  هنوز زمین برای ساخت مسکن تامین نشده است.

به  گفته معاون بنیاد مسکن، برای این ۹ هزار متقاضی، زمین شناسایی شده است اما هنوز مصوبه کاربری ساخت را دریافت نکرده و موجب شده که کار به تعویق افتد.

وی ادامه داد: اگر این ۹ هزار متقاضی که زمین ساخت مسکن ملی آنها هنوز تامین نشده است را کنار بگذاریم، برای ۳۷ هزار و ۶۵۱ متقاضی که معادل ۲۲ هزار و ۴۱۴ واحد است زمین، تامین و پروژه ها اکنون در حال ساخت است.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: قراردادهای پیمانکاری این واحدها منعقد و مصالح خریداری شده و طی قراردادهای انجام شده ساخت نزدیک به ۶ هزار و ۱۸۶ مورد آغاز شده است. بقیه واحدها در مراحل خاکبرداری و دریافت پروانه و شناسایی پیمانکار هستند.

به گفته حق شناس از آنجایی که پروژه های مسکن ملی بنیاد در نیمه دوم سال ۹۹ آغاز شده افتتاح آنها به این دولت نخواهد رسید.

وی گفت: هم‌چنین برای ساخت ۷ هزار و ۷۲۸ واحد به شکل گروهی قرعه کشی انجام و تامین زمین انجام شده، برای ۵ هزار و ۹۲۹ واحد به شکل انفرادی نیز تامین زمین انجام شده و ۹۸۰ واحد توسط انبوه‌سازان احداث خواهد شد.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره واحدهای مسکن ملی در استان تهران نیز گفت: در دماوند و صفادشت پروژه های مسکن ملی داریم که اکنون یکی از پروژه های دماوند دارای پیشرفت فیزیکی و پروژه های مسکن ملی در صفادشت درحال دریافت پروانه هستند.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز گذشته اعلام‌کرد در برخی از شهرهای کشور، به خاطر شرایطی که شهرداری‌ها و سایر نهادهایی که مرتبط بودند پیش آوردند پروژه‌های مسکن در مراحلی متوقف شدند.

وزیر راه گفته است: امروز در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که دیگر گفتن این موضوعات سودی ندارد.

اسلامی با یادآوری شعار سال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» و ضرورت عمل به آن تصریح کرد: امیدواریم از این پس، دیگر کسی مزاحمتی برای این‌گونه پروژه‌ها ایجاد نکند و ساخت و تکمیل پروژه‌ها ادامه پیدا کند.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا