افزایش ۲۱هزار واحدی شاخص بورس +نقشه

به گزارش رصد روز، بورس اوراق بهادار تهران امروز هم روند رو به رشد، اما نوسانی به خود گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۲۱هزار و ۱۱۷ واحد به رقم ۲ میلیون و ۲۷۵هزار و ۶۴ واحد رسید.

همچنین شاخص هم‌وزن با افزایش ۱۱ هزار و ۴۱۷ واحد به رقم ۷۳۱ هزار و ۱۵۷ واحد رسید.ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۸ میلیون و ۴۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۲۱.۸ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱.۲ میلیون معامله و به ارزش ۱۴ هزار و ۷۵۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز مثبت شدند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز قبل ۰.۹۴ درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۵ درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۰.۷۷ درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس ۱.۱ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود، با ۰.۶۳ درصد افزایش همراه شد.

امروز نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری امید، توسعه معادن و فلزات، مخابرات ایران، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران و کشتیرانی جمهوری اسلامی به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

افزایش ۲۱هزار واحدی شاخص بورس +نقشه

در فرابورس ایران شاخص کل امروز با ۲۷۶ افزایش به رقم ۲۸ هزار و ۸۸۷ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۶۲۵ هزار میلیارد تومان رسید.با این حساب ارزش امروز بورس و فرابورس به حدود ۱۰ میلیون میلیارد تومان بالغ شد.

ارزش بازار پایه فرابورس به ۴۴۲ هزار میلیارد تومان برآورد شد. معامله‌گران امروز بیش از ۱۱.۱ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۱۲هزار فقره معامله و به ارزش ۵۳ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند. با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از ۶۷ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، ایران‌خودرو دیزل، صبا تأمین، مالی سپهر صادرات، پتروشیمی زاگرس و صنعتی مینو به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته است.

افزایش ۲۱هزار واحدی شاخص بورس +نقشه

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا