بیش از ۶ میلیارد تومان پاداش برای اعضای هیئت مدیره ۸ شرکت پتروشیمی

به گزارش اختصاصی رصد روز ، در یکی دو سال گذشته و با افزایش برخی از پاداشها در شرکتهای بیمه ای و بانکی بسیاری از سایر شرکتها و پاداشهای رنگی و بالای آنها غافل شدند و این تنها هیئت مدیره چند بانک و بیمه بودند که تیر بسیاری از رسانه ها قرار گرفتند. اگرچه مسئله پاداش در اساسنامه شرکتها پیش بینی شده و مطابق با سودآوری هر شرکت بخشی از آن به عنوان پاداش اعضای هیئت مدیره در نظر گرفته می شود اما می توان پیشنهاد کرد که با توجه به سایر مسائل مالی که نصیب این اعضاء می شود می توان در شرایط بد اقتصادی از چنین پاداش هایی در جهت رفاه بیشتر کارگران بهره گرفت و NGO های داخلی را در شرکت های تولیدی بزرگ جهت حمایت بیشتر از خط مقدم سنگر تولید کشور یعنی کارگران راه انداخت. در عین حال مشاهده می شود که اعضای هیئت مدیره برخی از شرکت ها به واسطه چندشغله بودن عملا از پاداش های نجومی چندباره بهره مند می شوند و بماند که در این میان از برخی رانت ها هم بی بهره نیستند. شرکت های پتروشیمی از جمله شرکتهای سودآوری هستند که چرخه نقدینگی در آنها قابل توجه است.

پرتفوی بورسی صبا تأمین

بررسی ها نشان می دهد که اعضای هیئت مدیره ۸ شرکت پتروشیمی در سال قبل بیش از ۶ میلیارد پاداش گرفتند که در نوع خود قابل توجه است. با در نظر گرفتن میانگین ۵ نفر برای هیئت مدیره این شرکت ها ( ۴۰ نفر ) میانگین دریافتی این اعضا در ماه بیش از ۱۲ میلیون تومان خواهد بود. این در حالیست که ایت اعضاء از سایر مزایا و پورسانت ها بی بهره نیستند و دریافت چنین پاداشهایی تنها بخشی از گردش مالی آنهاست.

شرکت سرمایه گذاری ساختمامی نظام مهندسی ایران

هیئت مدیره مارون و خلیج فارس جلودار پاداشهای بزرگ

 

در جدول زیر می توانید اسامی این شرکت ها و میزان پاداش اعضای هیئت مدیره آنها را مشاهده کنید لازم به ذکر این اطلاعات از آخرین وضعیت تصمیمات مجمع این شرکتها استخراج شده ؛

نام شرکت پتروشیمی میزان پاداش هیئت مدیره (تومان)
مارون ۹۵۰.۰۰۰.۰۰۰
خلیج فارس ۹۲۰.۰۰۰.۰۰۰
امیرکبیر ۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰
زاگرس ۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰
پردیس ۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰
ارومیه ۷۴۳.۰۰۰.۰۰۰
پترول ۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰
تخت جمشید ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا