جهش حدود ۳برابری سود خالص بانک ملت

image_pdfimage_print

سود خالص بانک ملت با جهش حدود سه برابری از مبلغ ۳۰.۹۰۵ میلیارد ریال در پایان شهریورماه سال گذشته به رقمی بالغ بر ۱۱۵.۶۹۲ میلیارد ریال در پایان نیمه اول سال جاری رسید.

به گزارش رصد روز، این بانک که با نماد وبملت و سرمایه ۲۶۲.۰۴۳ میلیارد ریالی از پربیننده‌ترین نمادهای حاضر در بازار سرمایه کشور محسوب می‌شود موفق شده است که سود خالص خود را در پایان تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷۴ درصد افزایش دهد.

بر اساس اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۶ ماهه منتهی منتهی به پایان شهریورماه ۱۴۰۱ بانک ملت، سود عملیاتی هر سهم این بانک هم نسبت به پایان دو فصل نخست سال قبل، ۲۹۰ درصد رشد کرده و از ۱۲۴ ریال به ۴۸۳ ریال به ازای هر سهم رسیده است.

در عین حال، سود پایه هر سهم وبملت در دوره شش ماهه منتهی به پایان شهریورماه سال گذشته تا پایان ماه ششم امسال، ۲۷۴ درصد بیشتر شده و از ۱۱۸ ریال به ۴۴۲ ریال به ازای هر سهم افزایش یافته است.

بر اساس اطلاعات درج شده روی سامانه کدال سازمان بورس، بانک ملت توانسته است با رشد ۴۷ درصدی، سود انباشته خود در دوره شش‌ماهه منتهی به پایان شهریورماه امسال را از حدود ۲۱۹.۴۷۹ میلیارد ریال به بیش از ۳۲۲.۲۱۱ میلیارد ریال برساند.

این گزارش حاکی از آن است، درآمد تسهیلات اعطایی، سپرده گذاری و اوراق بدهی بانک ملت در پایان شهریورماه سال گذشته نزدیک به ۲۸۸.۶۱۹ میلیارد ریال بوده که با ۷۰ درصد رشد، رقمی بیش از ۴۸۹.۷۵۳ میلیارد ریال را در پایان تابستان امسال، تثبیت کرده است.

خالص درآمد کارمزد این بانک خصوصی نیز ۱۱۶ درصد بیشتر شده و در حالی که رقم آن در پایان ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ حدود ۱۷.۰۲۶ میلیارد ریال بوده، در پایان نیمه اول سال جاری مبلغی بالغ بر ۳۶.۸۳۶ میلیارد ریال گزارش شده است.

رشد ۲۱ درصدی جمع دارایی‌های بانک ملت از دیگر موارد اعلام شده در گزارش ۶ ماهه منتهی به پایان شهریورماه امسال است به گونه‌ای که مبلغ آن از حدود ۱۰.۰۳۳.۱۹۱ میلیارد ریال به بیش از ۱۲.۱۰۵.۰۱۶ میلیارد ریال افزایش یافته است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا