حمله قاضی‌زاده هاشمی به پزشکیان با احمدی نژاد+ ویدیو

قاضی‌زاده هاشمی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اولین مناظره انتخاباتی گفت: احتمالا دوستان نهضت بزرگ جاده‌سازی در زمان احمدی‌نژاد را فراموش کردند.

به گزارش رصد روز، قاضی‌زاده هاشمی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اولین مناظره انتخاباتی گفت: احتمالا دوستان نهضت بزرگ جاده‌سازی در زمان احمدی‌نژاد را فراموش کردند. در سه سال دولت سیزدهم کارهای خوبی انجام شده است.

 

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی (زادهٔ ۲۵ فروردین ۱۳۵۰) پزشک و سیاستمدار اصولگرای ایرانی است که از سال ۱۴۰۰، سمت معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را در دولت سیزدهم برعهده دارد.

وی همچنین نماینده مشهد و کلات در دوره هشتم، نهم، دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی بوده و در دوره‌های نهم و دهم به عنوان دبیر و عضو هیئت رئیسه مجلس بوده و در دوره یازدهم تا خرداد ماه ۱۴۰۰، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی بوده است.

وی متخصص گوش و حلق و بینی است و پیش از نمایندگی مجلس، ریاست دانشگاه علوم پزشکی سمنان را برعهده داشت. وی همچنین از نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ بوده است.او از زمان تشکیل جبهه پایداری، به عضویت این جبهه درآمد و در فاصله سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۳ سخنگوی آن بود اما پس از تأسیس حزب قانون از جبههٔ پایداری جدا شد. قاضی‌زاده هم‌اکنون عضو شورای مرکزی حزب اسلامی قانون و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

زندگی شخصی
سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در ۲۵ فروردین سال ۱۳۵۰ در شهر فریمان از شهرستان‌های استان خراسان رضوی به دنیا آمد. وی متخصص گوش و حلق و بینی است. قاضی‌زاده هاشمی در سال ۱۳۸۶ از حوزهٔ انتخابیه مشهد توانست به دورهٔ هشتم مجلس شورای اسلامی راه پیدا کند. وی همچنین در دوره‌های نهم، دهم و یازدهم نیز از همین حوزهٔ انتخابیه به مجلس راه پیدا کرد. قاضی‌زاده هاشمی در دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، دبیر هیئت رئیسه مجلس و در دورهٔ یازدهم، تا خرداد ۱۴۰۰ نایب رئیسی اول مجلس را بر عهده داشت.

او پسرعموی سید حسن قاضی‌زاده هاشمی (وزیر سابق بهداشت) و برادر سید احسان قاضی‌زاده هاشمی (نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی) است.

انتخابات ریاست‌جمهوری
انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰
قاضی‌زاده هاشمی در ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ نامزدی خود را در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کرد. وی در ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ به همراه دخترش با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور اقدام به ثبت‌نام برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران کرد. صلاحیت قاضی‌زاده هاشمی در تاریخ ۴ خرداد ۱۴۰۰ از سوی شورای نگهبان احراز شد.قاضی‌زاده هاشمی در نهایت در جایگاه چهارم انتخابات قرار گرفت.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳
وی در روز دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ با حضور در وزارت کشور برای انتخابات ریاست‌جمهوری دوره چهاردهم ثبت‌نام کرد و در ۲۰ خرداد صلاحیت وی توسط شورای نگهبان احراز شد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط