شوکا محصول جدید بیمه البرز وجه تمایز بیمه های عمر / یک تیر و چند نشان بیمه البرز در محصول جدید

شوکا محصول جدید بیمه البرز در حوزه بیمه های عمرست که قابلیت تبدیل شدن به یک رقیب بسیاری جدی در مقابل سایر بیمه نامه های عمر را دارد زیرا کاهش مدت زمان، تأمین مالی بیمه گزار و سود تضمینی متفاوت با سایر طرحها در آن پیش بینی شده

به گزارش اختصاصی رصد روز، امیر سلطانی مقیم مدیر توسعه بازار بیمه البرز در ادامه نشست صمیمانه مدیرعامل بیمه البرز با اصحاب رسانه به معرفی جدیدترین محصول این شرکت یعنی شوکا پرداخت. سلطانی با بیان اینکه این محصول جدید در حوزه بیمه های عمر دغدغه های محیط زیستی را نیز دنبال می کند افزود: این موضوع توسط بیش از ۲۶۰۰ نماینده این شرکت دنبال خواهد شد.

همه آنچه که باید درباره شوکا بدانید

سلطانی با اشاره به اینکه امروز در بیمه های عمر چند “نه” بزرگ داریم گفت: شرایط پیش رو در در جذب بیمه گزار مشکلاتی را ایجاد کرده کمااینکه در دوسال گذشته ضریب نفوذ بیمه در کشور منفی بوده زیرا ضریب نفوذ تابعی از وضعیت اقتصادی، معیشت و تورم است.

سلطانی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائل در زمینه فروش بیمه های عمر تورم محسوس جامعه است که باعث می شود اعداد و ارقام در بیمه های عمر در چند سال آینده فاقد ارزش باشد که این موضوع پابه اول محصول جدید بیمه البرز یعنی شوکا را تشکیل می دهد.

مدیر توسعه بازار بیمه البرز کاهش مدت زمان را استفاده از آتیه بیمه های عمر را پایه دوم شوکا عنوان کرد و در توضیح این مطلب گفت: تصویر ذهنی ۲۵ سال دیگر دور از دسترس است که این مسئله باعث شد تا به ماهش مدت زمان در شوکا فکر کنیم.

سلطانی مقیم توجه به شرایط اقتصادی که توان پرداخت حق بیمه رل تحت الشعاع قرار داده را پایه سوم این محصول برشمرد و تأکید داشت: در محصول جدید بیمه البرز سعی در تعدیل این مسئله شده.

سلطانی افزود: بیمه نامه شوکا ۵ ساله است و بیمه البرز در این طرح بانک قرض الحسنه مهر ایران را به عنوان شریک تجاری خود انتخاب کرده و مشتریان بیمه البرز از طریق این بانک تأمین مالی می شوند که فعلا تسهیلات این بیمه نامه ۲۰۰ میلیون تومان می باشد که در آینده به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش می یابد.

سلطانی گفت: مشتریان با مراجعه به نمایندگی های فروش در ۶ مرحله که کلیه فرآیندهای آن الکترونیکی است این بیمه نامه را دریافت می کنند. نکته قابل توجه درباره اخذ تسهیلات عدم نیاز به ضامن یا چک ضمانت است.

وی با بیان اینکه کارزد تسهیلات در این طرح ۴ درصد و دوره بازچرداخت آن ۶۰ ماهه است گفت: ۷ پوشش در این بیمه نامه مورد نظر است که دو پوشش آن به صورت انحصاری ارائه می گردد.

این پوشش ها عبارتند از:

فوت عادی با ضریب ۱ برابر،  فوت حادثه ای با ضریب ۲ ، نقص عضو حادثه ای ، معافیت بیمه گزار از اقساط

نجات زندگی در واقعه مرگبارو ایمنی و علاج ناپذیری بیماریهای کشنده سه پوشش انحصاری بیمه البرز هستند.

سلطانی در توضیح این دو پوشش گفت: نجات زندگی در واقعه مرگبار شامل رانندگی، آتش سوزی و سرطان است و اگر بیمه شده در معرض حادثه ای مرگبار قرار گیرد و فوت نشود ۱۰ درصد اندوخته به او پرداخت می شود.

علاج ناپذیری بیماریهای کشنده به این صورت است که اگر فرد در سال پایانی زندگی قرار گیرد و پزشکان معتمد این مسئله را تشخیص دهند در زمان حیات ۱۰ درصد اندوخته به بیمه گزار پرداخت می شود.

مشتری بعد از ۵ سال در شرایطی قرار می گیرد که کل سرمایه اش را یکجا یا بصورت مستمری ماهیانه دریافت کند. در صئرتی که سن ورد بیمه گزار کمتر از ۵۰ سال باشد بیمه البرز به صورت تضمینی ۱۷۰ درصد سرمایه اش سود پرداخت خواهد کرد که این مسئله وجه تمایز شوکا با سایر بیمه های عمرست.

لازم به ذکرست سن ورود در این طرح ۱۸ سال تمام و سقف سنی ورود به آن ۷۰ سال می باشد. فرد می تواند بعد از ۵ سال درخواست مستمری کند که این مستمری بصورت مادام العمر معادل اقساط ماهیانه تسهیلات (۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان) به وی پرداخت می شود. چنانچه بیمه گزار بعد از ۵ سال انتظار (۵ سال بعد از اتمام طرح) درخواست مستمری نماید میزان آن ۲ برابر خواهد شد. که این مقدار بعد از ۱۰ سال ۴ برابر می شود. میزان مستمری پرداختی در این طرح به دوره انتظار و سن ورد بستگی دارد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا