صدور احکام ناعادلانه درباره برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش اختصاصی رصد روز ، در حالیکه در روزهای پایانی سال ادارات و سازمانهای دولتی و خصوصی در حال مهیا شدن برای عیدی دادن به پرسنل خود هستند دانشگاه آزاد اسلامی با صدور احکام ناعادلانه برای سه تن از اعضای هیئت علمی خود دست به حرکتی غیرمنصفانه و غیرحرفه ای در فضای آموزشی کشور زد.

تلاشهای صورت گرفته این افراد جهت مطالبات صنفی و مسائل معیشتی با تجمع در مقابل مجلس و دانشگاه مطابق با نص ۲۷ قانون اساسی به صورت کاملا مسالمت آمیز و به دور از مسائل فراصنفی صورت گرفت اما بی توجهی به این موضوع منجر به صدور احکام ناعادلانه برای سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شد.

اردیبهشت ماه سال جاری بود که رهبری انقلاب در دیدار با تشکل های دانشجویی بیان کرد پرچم آرمان خواهی و مطالبه گری را زمین نگذارید اما عجیب اینجاست که مدیران دانشگاه نشین بی توجه به این فرمایشات و بدون در نظر گرفتن موارد قانونی تنها در جهت ساکت کردن فریاد حق خواهی برخلاف اصول احکامی قابل توجه را برای سه تن از پر سابقه ترین اعضای هیئت علمی خود صادر کردند.

منتظریم بببینیم که مدیران دانشگاه در این زمینه پاسخگو خواهند بود یا خیر هرچند که انتشار گزارشات قبلی و عدم پاسخگویی مدیران دانشگاه به آنها نشان داد خیلی نباید منتظر پاسخگویی دانشگاه بود اما این موضوع سبب نخواهد شد تا طرح مسائل در این خصوص با وقفه روبرو شود.

  گزارش پایان بورس امروز 26 دی 1400 / افت 11 هزار و 684 واحدی شاخص کل

ضمن اینکه انتظار می رفت پیش از صدور چنین احکامی در ابتدا از این افراد دعوت می شد تا درباره مسائل مورد نظر بحث و گفتگو صورت گیرد نه اینکه ناگهان با صدور چنین احکامی آن هم در روزهای منتهی به پایان سال چنین جو بدی در فضای آکادمیک کشور ایجاد شود.

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

بیشتر بخوانید 

 

افشای سند برداشت مکرر از صندوق های دانشگاه آزاد اسلامی از سال ۹۱ و بازنگرداندن مبالغ

وضعیت فعلی دانشگاه آزاد اسلامی دستاورد آن را به خطر می اندازد

افشای اسناد یک تبعیض آشکار در گزینش برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی قربانی تبعیض و تصمیمات غلط مدیریتی

افشای سند یک فروپاشی در دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

نوشته های مشابه

‫۱۸ دیدگاه ها

  1. با عرض سلام و احترام
    ایکاش مسئولین محترم دانشگاه قبل از هر اقدامی، لحظه ای خود را به جای زیردستان خود تصور کنند. با این دریافتی ناچیز چطور می شود چرخ زندگی را چرخاند؟ البته که آنها هرگز نمی توانند شرایط ما را درک کنید چون دریافتی آنها حداقل ۵ برابر ما است. مگر حرف ناحق زده اند که حقوق ناچیزشون را قطع کرده اید.

  2. این کاهش حقوق فقط مختص به سه نفر نیست این ماه دانشگاه آزاد اهواز هم بر اثر قرض ورزی و عقده بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هرار از اعضای هیات علمی خودشون کم کردند در حالیکه مدیران حق مدیریتشون ۲ برابر شده و اعضای هیات علمی واحد اهواز به سختی امرار معاش میکنند . کجاست این عدالت

  3. دانشگاه ازاد زمان جاسبی از هر نظر بهتر بود. این اقایان انگار دانشگاه ملک شخصیشان است که بیرون کنند حقوق کم کنند. کرونا هم فرصتی مغتنم بود تا چهره خودشان را نشان دهند.

  4. سلام علیکم
    اینجانب از اساتید مدعو دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم که ۶ ترم تدریس نموده ام حق التدریس بنده پرداخت نشده است ای در حالی است که مبلغ حق التدریس بنده از حقوق یک کارگر افغانی کمتر است. دانشگاه بدون توجه به حقوق اساتید حق التدریس اقدام به صدور احکام اینچنینی می نماید. این احکام باعث ایجاد تعارض در میان کارکنانخدوم دانشگاه آزاد می شود. بنده شاهد کاهش شدید انگیزه کارکنان در دانشگاه آزاد می باشم یکی از دلایل این اتفاق اینست که مدیران ارشد دانشگاه آزاد اکثرا از سازمان های دولتی که از بودجه دولتی استفاده می نمایند به دانشگاه آزاد منتقل شده اند که متکی به درآمد های خود است رویه استفاده شده در دانشگاه های دولتی بعضا مشکل دانشگاه آزاد اسلامی را حل نخواهد کرد.

  5. با سلام کاش فقط مدیران با اون خودکار دستشان فقط بلدن حکم اخراج بزنن تو بحث مدیر بودن هم به زیردستان نگاهی کنن و بحث و تبادل نظر کنن که پرسنل از حقوق و مزایای کم با این تورم مینالن یک بار هم شده در تجمع پرسنل حضور پیدا میکردن که پای دردل آنها بشینن و فکر و چاره اندیشی کنن شما که کارفرما هستید در سازمان مرکزی فکری برای این وضعیت اسفبار حقوق مزایا پرسنل تو تورم بیندیشید نه با اخراج کردن فقط بدبینی و کینه پرسنل از سازمان بیشتر میکنید این راهکار و راه چاره نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا