عملکرد بازار سرمایه در ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳

امروز شاخص‌های بازار سرمایه رشد کردند. با رشد شاخص کل این امید ایجاد شده که شاخص در محدوده فعلی از حمایت تکنیکی برخوردار شود و کانال 2 میلیونی را از دست ندهد.

به گزارش رصد روز، در معاملات روز سه‌شنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۳، شاخص کل بورس تهران ۱۱ هزار و ۷۱۶ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۶۹ هزار و ۸۴۸ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش هزار و ۱۵۴ واحدی در رقم ۶۸۱ هزار و ۷۰۱ واحدی ایستاد. شاخص کل فرابورس با رشد ۱۲۷ واحدی به رقم ۲۲ هزار و ۴۹۵ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۷۷۴ واحد به سطح ۱۲۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید.

با رشد شاخص کل این امید ایجاد شده که شاخص در محدوده فعلی از حمایت تکنیکی برخوردار شود و کانال ۲ میلیونی را از دست ندهد.

کاهش خروج پول حقیقی از بورس تهران
روز سه‌شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای ششمین روز متوالی منفی شد و ۶۵ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد که نسبت به روزهای پیشین کاهش یافته است.

امروز نماد بوعلی بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۴۰ میلیارد تومان بود. پس از بوعلی، نمادهای خفولا، تاصیکو، شیراز و مادیرا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای شپنا، وخارزم، نوری، وبملت و شبندر تعلق داشت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس
امروز نمادهای فملی، فولاد و شستا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای بوعلی، فخوز و شیراز از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، هرمز و خاور بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای زاگرس، بپاس و مادیرا نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شبندر بیشترین تراکنش را داشت و شپنا و شتران در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، فن افزار و حآفرین بیشترین تراکنش را داشتند.

ارزش معاملات سهام
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۸ هزار و ۳۵۶ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۲ هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان بود که ۲۷ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۶ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۲ هزار و ۷۴۷ میلیارد تومان رسید.

پرمعامله‌ترین سهم‌ها
در معاملات امروز نماد بوعلی بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۸۹ میلیارد تومان بود. پس از بوعلی، شپنا بیشترین ارزش معاملات را داشت و شبندر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد شتران و نوری در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد ۲۴۱ میلیون و ۳۹ هزار و ۴۶۵ سهم در صدر قرار گرفته است. وخارزم در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شتران تعلق داشت. دو نماد فاذر و شستا نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس
در معاملات سه‌شنبه، ۲۴۲ نماد صف خرید داشتند و ۱۳۶ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۶۲۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۷۶۳ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با ریزش ۷۵ درصدی به ۳۱۱ میلیارد تومان رسید.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار