عملکرد خیره ‎کننده بانک ملت در جذب سپرده ‎های کم ‎هزینه
عملکرد خیره ‎کننده بانک ملت در جذب سپرده ‎های کم ‎هزینه

image_pdfimage_print

بانک ملت موفق شد در دی‎ ماه امسال نیز جایگاه نخست خود را در بسیاری از شاخص‎ ها در بین بانک‎ های بورسی حفظ کند.

به گزارش رصد روز،به نقل از روابط عمومی بانک ملت، این بانک در نسبت تسهیلات به سپرده های هزینه‎ زا(کل ریال و ارز)، با بهبود عملکرد و ثبت مقدار ۱۹۱.۲۷ درصد در دی ‎ماه سال جاری همانند سال گذشته، موفق به کسب جایگاه نخست در بین بانک های بورسی شده که حای از رشد ۱۳ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است.

در نسبت سپرده های غیر هزینه زا به کل سپرده ها نیز بانک ملت با بهبود عملکرد و ثبت مقدار ۴۴.۱۵ درصد در دی ماه سال جاری همچون سال ۱۴۰۰، موفق به کسب جایگاه نخست در بین بانک‎های بورسی شده که نشان‎دهنده رشد ۳۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است.
بانک ملت در نسبت نرخ موثر سپرده های بلند مدت ریالی هم با ثبت مقدار ۱۶.۴۲ درصد در دی ماه سال جاری، جایگاه نخست را در بین بانک‎ های بورسی از آن خود کرده است.
همچنین  این بانک خصوصی شده در نسبت نرخ مؤثر سپرده ‎های کوتاه مدت (ارز و ریال) با ثبت مقدار ۴.۸۱ درصد در دی ماه سال جاری روی سکوی نخست بانک‎ های بورسی قرار گرفته است.
نسبت حاشیه سود (تراز عملیاتی به درآمد تسهیلات ریالی) دیگر شاخصی است که بانک ملت با ثبت مقدار ۴۱.۷۴ درصد در دی ماه سال جاری رتبه نخست را بین بانک‎ های بورسی کسب کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا