میانگین سود و زیان سهامداران در بورس چقدر است؟

در این هفته شاخص کل بورس تهران در مجموع بیش از 33 هزار واحد ریزش کرد و شاهد تداوم خروج پول حقیقی از بازار سهام بودیم.

به گزارش رصد روز، در هفته اخیر روند نزولی شاخص کل بورس تهران تداوم داشت. شاخص کل بورس تهران در روز یکشنبه ۵ هزار و ۱۸۸ واحد پایین آمد. شاخص روز دوشنبه ۲۰ هزار و ۶۴۷ واحد افت کرد و روز سه‌شنبه ۷ هزار و ۶۴۸ واحد ریزش کرد. در روز چهارشنبه نیز شاخص کل ۱۲ هزار و ۳۲۸ واحد تنزل کرد.

بازدهی هفته
شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم ۲ میلیون و ۲۱۹ هزار و ۹۴ واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۳۳ هزار و ۴۷۵ واحد پایین‌تر ایستاد و بازدهی هفته شاخص بورس منفی ۲ درصد شد.

شاخص هم وزن نیز در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۱۲ هزار و ۸۹۴ واحد پایینتر ایستاد و بازدهی منفی ۱.۷ درصدی را ثبت کرد.

افت ارزش معاملات خرد سهام
در این هفته، میانگین ارزش معاملات بازار سهام ۱۰۸ هزار و ۲۳۱ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۸۸ هزار و ۶۸۸ میلیارد تومانی هفته پیشین رشد ۲۲ درصدی داشته است. میانگین ارزش معاملات خرد بورس نیز ۳ هزار و ۵۰۸ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۹۳۵ میلیاردی هفته پیشین، کاهش ۱۱ درصدی داشته است.

افزایش نیم درصدی میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش
میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۲۲۲ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین یک میلیارد تومان بیشتر بود و رشد ۰.۵ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۳۰۵ میلیارد تومان بود که در روز دوشنبه ثبت شد و کمترین رقم ۱۳۱ میلیارد تومان بود که در روز ‌‌چهارشنبه ثبت شد.

ریزش میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید
میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۱۰۶ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۵۳ میلیارد تومان کمتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۳۳ درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم هفته ۱۳۱ میلیارد تومان بود و در روز یک‌شنبه ثبت شد. پایین‌ترین رقم به روز دو‌شنبه برمی‌گردد که ۸۵ میلیارد تومان بود.

خروج سرمایه حقیقی
در اولین روز معاملاتی هفته، ۸۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. روز دوشنبه این رقم به ۲۹۶ میلیارد تومان رسید. در روز سه‌شنبه نیز ۱۴۸ میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد.

در آخرین روز معاملاتی هفته نیز پول حقیقی خارج شد که ارزش آن ۵۰ میلیارد تومان بود. در مجموع کل هفته ۵۷۸ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۱۴۴ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین ۱۱ درصد افزایش یافته است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار