والدین در رفتار با فرزند پسر و دختر خود دقت کنید

یک روانشناس درباره چگونگی رفتار والدین با فرزند دختر و پسر توضیحاتی داد.

به گزارش رصد روز ،جواد عینی پور روانشناس درباره نحوه رفتار والدین با فرزندانشان اظهار کرد: والدین علاوه بر اینکه نباید میان فرزندان خود هیچ تفاوتی قائل شوند، بلکه به نوع جنسیت آن‌ها در نوع رفتار و تربیت باید توجه کنند.

وی با اشاره به مبحثی تحت عنوان خلق‌وخو در روانشناسی بیان کرد: خلق‌وخوی فرزند پسر با فرزند دختر از همان اوایل تولد فرق دارد و هر کدام از آن‌ها رفتار‌هایی وابسته به نوع جنسیت‌شان از خود نشان می‌دهند.

این روانشناس با بیان اینکه فرزند پسر پر تحرک است و بازیگوشی بیشتری دارد و برعکس فرزند دختر آرام‌تر است و کمتر بازیگوشی می‌کند، افزود: همین تفاوت‌های رفتاری دختر و پسر، خانواده را نباید دچار اشتباه در نوع رفتار کند و موجب سرزنش فرزند شود مثل «کاش تو دختر می‌شدی یا کاش تو پسر می‌شد».

عینی پور تصریح کرد: والدین باید درک بهتری از رفتار‌های فرزندان خود متناسب با نوع جنسیت آنان داشته باشند و با فرزند پسر خود رفتار‌های پسرانه و با فرزند دختر رفتار‌های دخترانه داشته باشند، چرا که این برخورد عدالت را برقرار می‌کند.

این روانشناس با بیان اینکه خانواده نباید پسر یا دختر را با رفتار‌های جنس مخالف یعنی آن چیزی که هست دوست داشته باشند، گفت: این برخورد در هویت یابی جنسی فرزند تأثیر گذاشته و چیزی را که خداوند پسر یا دختر آفریده موجب می‌شود در آینده از ویژگی‌های رفتاری آن کاسته شود.

عینی پور با اشاره به اینکه پسران و دختران همان پدران و مادران آینده هستند، بیان کرد: خانواده با رفتار مناسب سعی در شکل گیری درست هویت جنسی فرزند متناسب با آن چیزی که هست باشند تا در آینده دچار مشکل در نوع برقراری ارتباط در اجتماع و زندگی مشترک خود نشوند.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

آخرین اخبار