بررسی گزارش عملکرد نظارتی مجلس یازدهم در نیمسال اول فعالیت

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی به تشریح موضوعات مطرح شده در دوازدهمین جلسه شورای معاونین و مشاورین مجلس شورای اسلامی پرداخت.

به گزارش رصد روز ، بابک نگاهداری مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه را گزارش وضعیت عملکرد ۶ ماهه نخست در حوزه ابزارهای نظارتی مجلس اعم از سوال، تذکر، تحقیق و تفحص و اقدامات معاونت قوانین در راهبری پروژه‌های ۹ گانه تحولی این معاونت عنوان کرد.

وی افزود: در این جلسه که معاونین مجلس و دستیاران و مشاورین رئیس مجلس حضور داشتند، اقدامات تحولی معاونت قوانین در ۶ ماهه اول مجلس یازدهم ارائه گردید.

مشاور و رئیس حوزه ریاست عنوان کرد: در طرح تحولی معاونت قوانین  ۹ محور اصلی مورد بررسی قرار گرفت و اقدامات انجام شده برای تحقق آنها ارائه شد و مورد بحث و تبادل نظر حاضرین در جلسه قرار گرفت.

نگاهداری تمرکز بر پروژه تنقیح قوانین، چگونگی راهبری معاونت قوانین در خصوص طرح‌ها و لوایح پیشنهادی و نحوه اعلام وصول آنها با هدف ارتقاء کیفی را از تاکیدات رییس مجلس در زمینه اقدامات و پیشنهادات پیرامون اقدامات تحولی معاونت قوانین عنوان کرد و گفت: همچنین توجه به رویکرد هوشمندسازی و مردمی‌سازی از طریق سامانه‌سپاری حداکثری خدمات معاونت قوانین و مشارکت نخبگان و مردم در ارائه پیشنهادت در زمینه طرح‌ها و لوایح از دیگر تاکیدات رییس مجلس بود.

نگاهداری در پایان افزود: در خصوص بحث بودجه ۱۴۰۰ بر هماهنگی حوزه‌های ستادی با نمایندگان محترم مجلس و هماهنگی دقیق با کمیسیون‌ها و دولت تاکید شد.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

ایسنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار