تعیین و تکلیف واردات خودروی جانبازان تا یک ماه دیگر

رئیس سازمان توسعه تجارت از ارائه اصلاحات جدید مصوبه واردات خودروی جانبازان، در روزهای آتی به هیات وزیران خبر داد. او پیش بینی کرد این مصوبه ظرف یک ماه آینده در دولت تصویب شود.

به گزارش رصد روز، درباره آخرین وضعیت واردات خودروهای جانبازان، مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که اصلاحیه مصوبه واردات خودرو جانبازان با همراهی بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شد و در روزهای آتی این مصوبه جدید تقدیم هیات وزیران می‌شود. به گفته ضیغمی با اصلاحات جدید این مصوبه، روند واردات خودروی جانبازان تسریع می شود.

او افزود: درصد سود و خدمات خودروهای وارداتی برای جانبازان در حال حاضر مقداری زیاد است که مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران انتظار دارند که این درصد کاهش پیدا کند که از روش عادی امکان پذیر نیست و لازم است که مصوبه هیات وزیران تغییر یابد.

به نقل از حیات، ضیغمی درباره روند اصلاحات توضیح داد: در ابتدای امر توافقات با شرکت های واردکننده خودرو صورت گرفت؛ ولی در برخی موارد بنیاد شهید و امور ایثارگران نکاتی در مورد سودی که از شرکت های واردکننده گرفته می شود، داشت که به همین دلیل میان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و بنیاد شهید و امور ایثارگران توافق صورت نگرفت.

او ابراز امیدواری کرد که در بحث کاهش قیمت ها توافق میان این دو نهاد انجام شود و همچنین با اصلاح مصوبه واردات خودروی جانبازان توسط هیات وزیران، موضوع ظرف یک ماه آینده بتواند انجام شود و شاهد اصلاح مصوبه باشیم.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار