تمام تسهیلات دریافتی همراه اول از یک بانک غیرجاری است

انتشار فهرست بروزرسانی شده ابربدهکاران بانکی هنوز نکات زیادی برای بررسی دارد و آن طور که ملاحظه می شود برخی از شرکتها از زمان گرفتن تسهیلات از شبکه بانکی هیچ اقدامی در جهت پرداخت اقساط انجام نداده اند و کل تسهیلات دریافتی این شرکتها در ردیف تسهیلات غیرجاری دیده می شود. شرکت ارتباطات سیار ( همراه اول ) از جمله شرکتهایی است که بررسی ها نشان میدهد تمام تسهیلات دریافتی آن از پست بانک غیرجاری است.

به گزارش اختصاصی رصد روز ، استدلال بسیاری از ابربدهکاران شبکه بانکی این است که این تسهیلات را در بخش توسعه خدمات و اشتغال آفرینی هزینه کرده اند و با این استنباط ضعیف میزان بدهی خود به شبکه بانکی را توجیه می کنند حال اینکه در بسیاری از کشورها این مدل کارآفرینی سالهاست که منسوخ شده اما در کشورمان با توجه به تفاوت مدل اقتصادی حاکم هنوز فرمول وام بگیر و کارآفرین شو در جریان است. البته اگر همه تسهیلات دریافتی منجر به ایجاد اشتغال شود و بازپرداخت اقساط آن به درستی صورت گیرد قابل تحمل است اما وقتی یک شرکت با دلائلی که گفته شد تسهیلات کلان دریافت می کند و کل مبلغ دریافتیش در ردیف غیرجاری دیده می شود نوبت به طرح سؤال و مطالبه گری است.

تمام تسهیلات دریافتی همراه اول از یک بانک غیرجاری است

 

بررسی ها نشان میدهد که همراه اول ۵ هزار و ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات با سود ۱۸ درصد از پست بانک دریافت کرده که کل این تسهیلات غیرجاریست و حالا با سود و سایر موارد به ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده. سؤالی که باید از مدیران همراه اول پرسید این است که اولاً چرا تا کنون اقدامی جهت بازپرداخت اقساط انجام نداده اند و دوماً کدام تدبیر مدیریتی در اخذ تسهیلات و عدم بازپرداخت قابل مشاهده است و سوماً تیعات این موضوع برای مردم عادی چیست؟

تسهیلات همراه اول از پست بانک

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا