خبر خوش برای سربازان در سال آینده

image_pdfimage_print

با فرا رسیدن اسفند ماه، بحث افزایش حقوق سربازان مطرح است. به گفته عضو هیات رئیسه مجلس، حداقل حقوق سربازان در سال آینده ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

به گزارش رصد روز،حقوق سربازان در سال آینده بر اساس چند فاکتور تغییر می‌کند. اولین فاکتور متاهل یا مجرد بودن افراد است و دومین عامل منطقه عملیاتی سربازان است.

اما علاوه بر این موارد، عوامل دیگری هم در تعیین حقوق سربازان موثر است. از جمله میزان تحصیلات، وضعیت تاهل و تعداد فرزندان.

آنگونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد حقوق سربازان مجردی که در مناطق عادی مشغول فعالیت هستند، سال آینده ۶۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌رسد.

حقوق سربازان مجرد مشغول در مناطق عملیاتی ۷۵ درصد افزایش پیدا می‌کند و به ۶ میلیون تومان می‌رسد. حقوق سربازان متاهل اما ۹۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد.

البته این اعداد هنوز نهایی نشده و پیشنهادی است که در کمیسیون تلفیق مطرح شده است. محسن دهنوی، عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرده که باید با توجه به لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری حقوق سربازان نیز افزایش پیدا کند؛ همچنین از آنجایی که طبق قانون باید سرباز حداقل ۶۰ درصد حقوق یک پایور را دریافت کند، حقوق سربازان نیز باید زیاد شود.

به گفته این نماینده مجلس، طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، حداقل حقوق سربازان مجرد در سال آتی به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد رسید. حقوق ماهیانه سربازان متاهل نیز ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد؛ لذا در سال ۱۴۰۲ هیچ سربازی کم‌تر از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافتی نخواهد داشت و بر اساس منطقه عملیاتی، درجه و تعداد فرزندان، بالاتر نیز خواهد رفت.

بر این اساس حداقل حقوق سربازان مجرد در سال آینده ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و برخی از سربازان متاهل دارای فرزند بالای ۷ میلیون تومان حقوق می‌گیرند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا