قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۸/۲۵

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۷۷۳ دلار و ۳ سنت رسید. به گزارش رصد روز،قیمت طلا همچنان نزدیک به رکورد سه‌ماهه‌ای که در روز گذشته به آن رسیده بود باقی‌مانده است. خبر کشته شدن ۲ نفر در شرق لهستان در نزدیکی مرز اوکراین باعث افز...

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۷۷۳ دلار و ۳ سنت رسید.

به گزارش رصد روز،قیمت طلا همچنان نزدیک به رکورد سه‌ماهه‌ای که در روز گذشته به آن رسیده بود باقی‌مانده است. خبر کشته شدن ۲ نفر در شرق لهستان در نزدیکی مرز اوکراین باعث افزایش تمایل به خرید طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن شده‌است.

انفجار در نزدیکی مرز اوکراین باعث مرگ این ۲ نفر شده و طبق گفته یکی از مقامات ارشد اطلاعات آمریکا موشک‌های روسیه باعث این انفجار بوده‌اند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۷۷۳ دلار و ۳ سنت رسید. قیمت طلا در روز گذشته پس‌از انتشار این خبر به اوج ۱۷۷۶ دلار رسیده بود.

قیمت طلا نسبت‌به بالاترین رقمی که در پانزدهم اوت به آن رسیده بود کاهش‌یافته که دلیل آن را می‌توان افزایش دوباره ارزش دلار دانست.

برخی تحلیلگران بازار عقیده دارند اگر طلا بین ۱۷۸۰ تا ۱۸۰۰ دلار باقی بماند، می‌توان به بهبود بیشتر قیمت آن امیدوار بود.

اطلاعات اقتصادی آمریکا مبنی‌بر افزایش کمتر از حد انتظار قیمت تولیدکننده در ماه اکتبر نشانه‌های کاهش تورم در این کشور را تقویت می‌کند که باعث می‌شود فدرال‌رزرو آمریکا سیاست‌های پولی خود را آرام‌تر کرده و از حجم افزایش نرخ بهره بکاهد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری فلزات گران‌بها ازجمله طلا را افزایش داده و تمایل برای خرید آن‌ها را پایین می‌آورد.

اما مقامات آمریکا عقیده دارند سیاست افزایش نرخ بهره باید جهت پایین آوردن تورم تا هدف ۲ درصد بانک مرکزی ادامه یابد.

قیمت نقره امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۲۱ دلار و ۵۸ سنت رسید و پلاتین با ۰.۳۰ درصد کاهش ۱۰۱۵ دلار و ۳۳ سنت معامله می‌شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار