متناسب سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه دیده شود/ صدای العطش مردم موران، گرمی و انگوت بلند است

به گزارش رصد روز، نماینده مردم گرمی در مجلس در نطق میان دستور خود با تاکید بر اینکه خانه ملت کشتی نجات ملت است، گفت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان ،ضروری است که در برنامه توسعه هفتم باید مشکل این عزیزان را برطرف کرد.

 ولی اسماعیلی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق  میان دستور خود بادرود و سلام به محضر بقیه الله اعظم (عج) و روح پر فتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی و ارواح طیبه شهیدان و عرض ادب خدمت مردم عزیز ایران و امام مسلمین آیت الله العظمی خامنه ای سلام ویژه خدمت مردم استان دارالارشاد اردبیل و شهرهای گرمی و انگوت و بخشهای موران و دره رود و عشایر غیور که از جنس ،عشق اصالت و آزادگی هستند.گفت: حمله تروریستی اخیر به زوار حضرت شاهچراغ در شیراز را محکوم نموده و این حرکت های کور را نشانه ناامیدی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی می‌دانیم که یقینا به آخر خط رسیده‌اند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: با تشکر از مقام معظم رهبری جهت اجازه برای ملاقات  مردم اردبیل در هفته گذشته؛ روز مقاومت اسلامی که در عرصه بین المللی و منطقه‌ ای تحولی شگرف خلق کرد و موجب گردید معادلات بیگانگان و استکبار جهانی را در منطقه بهم بریزد و دوره جدیدی از روشنگری عملی را در میان ملت‌های مظلوم منطقه ایجاد نماید و همچنین ایام شهادت اباعبدالله الحسین و راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی که ان شاء الله زمینه ساز پیروزی کامل مقاومت اسلامی در مقابل استکبار و هژمونی بین المللی آن خواهد شد را گرامی می‌داریم.

وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی در چهارمین سال خود قرار دارد؛ اظهار داشت: مجلس  با رویکرد دولت مردمی در حوزه‌های داخلی و خارجی و مسیرهای جدید به سمت آرمان‌های اصیل انقلابی و ارزش‌های اسلامی باید گشوده شود که که نیازمند توجه و سرعت بخشیدن در قانونگذاری و دقت و مراقبت در نظارت از سوی مجلس و اجرا و عملیاتی کردن پروژه های دولت هستیم.

رییس کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی توجه به سرمایه اجتماعی را به عنوان مهمترین عامل در توسعه پایدار دانست و گفت: از اولویت‌های قانونگذاری که طرح ساماندهی کارکنان موضوع ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه به عنوان جامعه هدف  در سریع ترین زمان باید مصوب گردد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه تاکید کرد: باید برای آنچه ناهماهنگی، تبعیض و شکاف‌های طبقاتی در سطح جامعه خوانده می شود ابتدا مطالعه و ابعاد آن بررسی و در ضرورت رفع آن به الگوی مطلوب و گام به گام دست یافت تا به توسعه متوازن برسیم که درد اصلی جامعه ما است.

وی خطاب به نمایندگان مجلس تصریح کرد: در حال حاضر مشکل اصلی نامتوازن بودن توسعه در کشور است، باید توجه داشت اصلاحات و تغییرات اجتماعی‌ امری زمان بر است،در دنیا برای تثبیت فرهنگ سازی و اصلاحات اجتماعی  سالهای متمادی زمان لازم است و این نکته گویای آن است که مدیریت اجرایی و قانونگذاری در این عرصه به دور از گونه هیجان و همراه با صبر و بردباری باید باشد،تا شاهد وصول نتیجه مطلوب طی سال‌های آتی باشیم.

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: از سویی دیگر باید شناخت و آگاهی اجتماعی را  با پرداختن به فرمایشات رهبر معظم  مبنی بر ضرورت جهاد تبیین، امیدآفرینی و منفعل نبودن را آویزه گوش خود قرار دهیم و بدانیم دولت انقلابی،مجلس انقلابی در چه موقعیتی بر سر کار آمده اند و تصویری درست و منصفانه  از پیشینه ای که آنها کار خود را آغاز کردند،ترسیم نماییم.

 رئیس کمیسیون اجتماعی در ادامه افزود: اکنون برای برداشتن گام نهایی به یک اصلاح ساختاری نیاز داریم و برای ایجاد تحول به تصمیمات سخت منطبق بر نظر کارشناسان هر حوزه نیازمند هستیم تمدن نوین اسلامی باید از مجلس انقلابی کلید بخورد این مکان مقدس که گره های ناگشوده ملت باید در اینجا گشوده شود بی‌شک خانه ملت است آن کشتی نجات که ملت ما را باید از این واز گرداب ناکارآمدی که فتنه ها رهایی بخشد بدون تردید این بهارستان است که باید توان آن را داشته باشد که تمام سرزمین مادریمان را بدل به بهارستان دیگری کند که اگر چنین نکند تنها به کنایه نامی از آن بر جای خواهد ماند.

نماینده مردم گرمی  اظهار داشت: اگر به امید خدا بتوانیم از پیچ‌های درد نان و معیشت ملتمان به سلامت عبور کنیم بیشک با افق گشوده تر میتوانیم آینده ای روشن را برای ملت به ارمغان بیاوریم. و این ممکن نخواهد بود مگر با دستان تدبیر اقتصاد دانانمان، نخبگانمان نمایندگان کشورمان و با رهبری مدبرانه رهبرمان که قطعاً شروع تمدن نوین اسلامی در جهان خواهد بود. 

وی یادآور شد: غرور و شرافت ملت اکنون در گرو سخنانی است که زبان ما در پشت این تریبون جاری خواهد شد،هر کدام از  ما که زبانی  از برای رنج های ملتش نباشد،بی شک حقیقت،ماهیت و رسالت بهارستان را در نیافته است و باید پذیرفت  در حال حاضر مردم به شدت از کوچک شدن سفره و بعضا جمع شدن آن  در رنج و مشقت هستند.در مورد متناسب سازی حقوق بازنشستگان ،ضروری است که در برنامه توسعه هفتم حقوق آنان را بپردازد و مشکل این عزیزان را برطرف کنند.

 نماینده مردم گرمی خطاب به وزیر کشاورزی خود تاکید کرد: علیرغم سیل های ویرانگر در گرمی و انگونت متاسفانه تاکنون خسارت های کشاورزان و باغداران پرداخت نشده است که در حال حاضر با ۸۵ درصد کاهش خرید گندم رکود در بازار حاکم است که از امور مالیاتی نیز می خواهیم نسبت به تقسیط و بخشودگی مالیاتی بازاریان و اصناف اقدام نماید.وزیر محترم کشاورزی اگر به قول خود عمل نکنید و به داد کشاورزان نرسید و امهال وام چند درصد کشاورزان پرداخت نشود،قطعا از ابزار نظارتی خود استفاده خواهم کرد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم با تذکر به  وزیر  نیرو تصریح کرد: صدای العطش مردم روستاهای موران گرمی و انگوت بلند است مردم آب برای نوشیدن ندارند و حتی تانکرهای آب رسان کافی هم در اختیار فرمانداران قرار ندارد، در صورتی که با اندک اعتبار و تخصیص می توان مشکلات آب شرب منطقه را با مدیریت بهینه برطرف کرد. ضمن تشکر از دستورات اخیر وزیر راه و شهرسازی اما باید بپذیریم که تبعیض در تخصیص اعتبارات شمال استان را رنج می‍‌دهد پروژه های اصلی یا راکد هستند یا لاک پشتی کار می‌شوند، از جمله راه آهن مغان یا راه اردبیل به مغان که به قتلگاه معروف است و یا جاده ترانزیتی و اصلی گرمی به بیله سوار که راکد مانده است. همه باید بدانیم سرچم و راه آهن اردبیل استان اردبیل فقط شهر اردبیل نیست و پروژه های هم هستندکه تمام بودجه ها را ببلعند، از رئیس جمهور محترم میخواهم در روند افتتاح بزرگترین سد خاکی شمال غرب یعنی سد عمارت تعجیل نماید و تخصیص آب شرب برای شهرستان گرمی و بخش موران و پایاب کشاورزی برای شهرستان انگوت از خطوط قرمز مردم منطقه است که اجازه عبور از این خط قرمز را به احدی نخواهیم داد.

اسماعیلی در ادامه یاداور شد: از وزیر کشور میخواهم نسبت به امنیت شغلی دهیاران عزیز این مسئولین که در سنگر اول خدمت هستند به هر نحوی حل نماید که این قشر مظلوم جز خدا کسی راندارند. اشتغال یکی دیگر از مسائل مهم منطقه و جوانان است از دولت انقلابی می خواهم با آمایش سرزمینی درست و منطقی گامهای اساسی را بردارد و به وزیر تعاون، کار تذکر می دهم شروع عملیات اجرایی درمانگاه تأمین اجتماعی کارخانه شستا در گرمی، دامداری شستا در انگوت دامداری پگاه در گرمی و احداث نیروگاه در گرمی را شروع نماید که از فصلی کاری ما فقط دو ماه مانده است.

رییس کمیسیون اجتماعی در مجلس در پایان خاطر نشان کرد: منطقه آزاد اردبیل و وجود اراضی بلامعارض و ملی و مراتع بیش از ۱۲۰۰ هکتار در گرمی می طلبد در راستای توسعه متوازن به سرعت در این منطقه اجرا گردد که در غیر این صورت با مهاجرت بی رویه از شهرستانهای گرمی و انگوت شاهد خالی شدن مرزها خواهیم بود. که این یک تهدید اجتماعی و امنیتی را در آینده رقم خواهد زد. که البته باید از تلاش مسئولین نسبت به شروع مقدمات به نام کردن این اراضی به نام مناطق آزاد اردبیل تشکر کنم.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا