پیش بینی وضع هوا فردا ۱۸ آبان ۱۴۰۰

سازمان هواشناسی از بارش برف و باران طی امروز تا جمعه در ۱۴ استان و افزایش آلاینده‌های جوّی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

به گزارش رصد روز، سازمان هواشناسی از بارش برف و باران طی امروز تا جمعه در ۱۴ استان و افزایش آلاینده‌های جوّی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا ۱۸ آبان ۱۴۰۰ نشان می‌دهد آسمان آفتابی خواهد بود. حداکثر دما ۱۵ درجه است و برای شاخص آلودگی هوا نیز وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

 بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز در برخی مناطق استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان، فارس، هرمزگان، بوشهر، خراسان جنوبی، یزد، جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز بارش باران،‌ رعدوبرق و در مناطق مرتفع و سردسیر استان‌های فارس،‌ کرمان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بارش برف پیش‌بینی شده است.

فردا در برخی مناطق کرمان، هرمزگان و غرب تنگه هرمز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنجشنبه در نوار شمالی کشور کاهش دما و در استان‌های ساحلی دریای خزر،‌ اردبیل، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران، رعدوبرق و در ارتفاعات بارش برف روی می‌دهد. دریای خزر نیز در این مدت مواج خواهد بود.

پیش بینی وضع هوا فردا ۱۸ آبان ۱۴۰۰

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، روز جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده روی می‌دهد. طی امروز تا چهارشنبه در مناطق صنعتی و پرجمعیت به ویژه استان‌های تهران و البرز غلظت آلاینده‌های جوّی افزایش و کیفیت هوا کاهش می‌یابد.

در پی صدور هشدار زردرنگ، سازمان هواشناسی از پایداری هوا و آلودگی احتمالی هوا طی روزهای دوشنبه (۱۷ آبان ماه) تا چهارشنبه(۱۹ آبان ماه) خبر داد. با پایداری هوا در این بازه زمانی، افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا در چهار استان قابل انتظار است به‌گونه‌ای که دوشنبه (۱۷ آبان ماه) شهرهای تهران، کرج و اراک و سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۸ و ۱۹ آبان ماه) تهران، کرج، اراک و مشهد درگیر مخاطرات این پدیده خواهند بود.

همچنین بر اساس هشدار زردرنگ دیگری فعالیت سامانه بارشی از روز امروز(۱۷ آبان ماه) تا سه‌شنبه (۱۸ آبان ماه) رخ می‌دهد و وقوع رگبار و رعد و برق امروز (۱۷ آبان ماه) برای استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، سواحل جنوبی بوشهر، جنوب یزد و کهگیلویه و بویراحمد و سه‌شنبه (۱۸ آبان ماه) برای استان‌های هرمزگان، جنوب بوشهر، کرمان، جنوب شرق فارس و جنوب خراسان جنوبی قابل پیش‌بینی است.

توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش باران گاهی وزش باد شدید موقتی، در نواحی با اقلیم گرم گاهی توأم با رعدوبرق، در ارتفاعات و مناطق با اقلیم سرد بارش برف

منطقه اثر:

دوشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۷: غرب و جنوب یزد، خراسان جنوبی، فارس، کرمان، هرمزگان.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن رواناب، احتمال آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی و یخ‌زدگی جاده‌ها همراه با کاهش دید به ویژه در گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و احتمال تأخیر در پروازها

توصیه: احتیاط در تردد و عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، احتیاط در عبور از جاده‌های کوهستانی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی

پیش بینی وضعیت آب و هوای کشور

توصیف سامانه: پایداری جو

زمان شروع: سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۹

نوع مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها

منطقه اثر: تهران، کرج

اثر مخاطره: امکان کاهش کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و امکان رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها در مناطق صنعتی و پرتردد در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک)

توصیه: پرهیز از ترددهای غیر ضروری، به ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری ریوی، تا حد امکان عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان‌شهرها.

پیش‌بینی وضعیت آب و هوا فردا ۱۸ آبان ۱۴۰۰

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط