بررسی استیضاح وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس

طبق گفته اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، این کمیسیون گزارش خود درباره استیضاح وزیر اقتصاد را به هیئت رئیسه جهت تعیین تکلیف ارسال خواهد کرد.

به گزارش رصد روز، عصر دوشنبه، سه طرح استیضاح سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور نمایندگان متقاضی استیضاح و وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

پس از استماع نظرات استیضاح کنندگان و وزیر، کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش خود را به هیئت رئیسه مجلس جهت تصمیم‌گیری نهایی ارسال خواهد کرد.

طبق گفته اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، هیئت رئیسه مجلس در صورتی که تعداد امضاهای استیضاح وزیر اقتصاد از حد نصاب نیفتد، درباره به جریان افتادن این استیضاح و اعلام وصول آن تصمیم گیری خواهد کرد.

بر اساس آئین‌نامه داخلی مجلس، اگر تعداد متقاضیان استیضاح به کمتر از ده نفر برسد، این استیضاح از دستورکار مجلس خارج می‌شود، با این حال هیئت رئیسه مجلس در این باره تصمیم می‌گیرد.

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی صرفاً امروز موضوع استیضاح وزیر اقتصاد را بررسی کرد اما رأی گیری نکرد و گزارش خود را به هیئت رئیسه مجلس ارسال کرد. در نهایت هیئت رئیسه مجلس درباره دارای نصاب بودن یا نبودن استیضاح وزیر اقتصاد تصمیم گیری می‌کند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا