بیوگرافی آرش آقایی قهرمان جودو

به گزارش رصد روز ، بیوگرافی آرش آقایی قهرمان جودو از فراز و نشیب های زیاد زندگی او خبر می دهد. این قهرمان خوب جودوی ایران و جهان ۲۹ سال داشت و هنوز راه زیادی را می توانست در ورزش طی کند. بیشتر بخوانید؛ جدیدترین جزئیات از مرگ آرش آقایی قهر...

به گزارش رصد روز ، بیوگرافی آرش آقایی قهرمان جودو از فراز و نشیب های زیاد زندگی او خبر می دهد. این قهرمان خوب جودوی ایران و جهان ۲۹ سال داشت و هنوز راه زیادی را می توانست در ورزش طی کند.

جددیدترین جزئیات از مرگ آرش آقایی قهرمان جودو

طناب کشی هدیه تهرانی در سیزده بدر

بیوگرافی آرش آقایی قهرمان جودو

 

او که دارنده مدال های قهرمانی و متعدد در مسابقات کشوری و جهانی می باشد، توانسته موفقیت های زیادی را در ورزش جودو برای تیم ملی کشورمان کسب کند. آرش آقایی دارنده مدال برنز قهرمانی جوانان آسیا و مدال طلای قهرمانی کارگران جهان از مهمترین افتخارات او برای تیم ملی ایران بوده است.

آقایی جودوکار کشورمان فعالیت ورزشی خود را از تبری آغاز کرده و سپس وارد تیم ملی جودو ایران شد. او در سال ۲۰۱۳ در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در چین حضور داشت و مدال برنز این مسابقات را کسب کرد.

مادر جوان مهدی قائدی ستاره معصومی

ازدواج بهرام رادان با مینا مختاری دروغ سیزده

بیوگرافی آرش آقایی قهرمان جودو

 

در سال ۱۳۹۸ آرش آقایی ایران را به مقصد کشور آذربایجان ترک و از ایران مهاجرت کرد. او مدتی برای تیم ملی جودو آذربایجان به میدان رفت و در کاپ اروپا با لباس کشور آذربایجان به روی تاتامی در وزن ۸۱- کیلوگرم برای تیم ملی آذربایجان مبارزه کرده است. حالا در آذر ۱۴۰۰ دوباره به تیم ملی کشورمان بازگشت تا دوباره فعالیت های ورزشی خود را در کشورش ادامه دهد.

او درباره علت مهاجرت و رفتن از ایران در مصاحبه ای جدید گفته: ناچارم کردند به آذربایجان بروم و پناهندگی من صحت ندارد و پناهندگی یعنی فرار کردن، ا‌ما این طور نیست من در این کشور لژیونر شده‌ام.

صاویر خصوصی مینا مختاری همسر بهرام رادان

من ۴ ما‌ه است که در کشور جمهوری آذربایجان هستم و به عضویت تیم ملی جودوی این کشور نیز درآمده‌ام، ا‌ما این‌که گفته می‌شو‌د پناهنده شده‌ام اصلا صحت ندارد.

آرش آقایی ملی پوش تیم ملی جودو کشورمان درباره علت مهاجرتش به باکو گفت: من ۲۵ ساله هستم و می‌خواستم در ادامه مسیر هم بر‌ا‌ی جودوی ایران مبارزه کنم، اما آقایان گفتند تو را نمی‌خواهیم و ما به دنبال جوان‌گرایی هستیم. من تمام تلاشم را کردم تا بمانم و بر‌ا‌ی مملکتم مثل سال‌های قبل افتخارآفرینی کنم، ا‌ما آقایان ادعا کردند من را بر‌ا‌ی تیم ملی نمی‌خواهند.

اما سایت فدراسیون جودو در همان زمان بیانیه ای را منتشر کرد و مدعی شد که آرش آقایی پس از کسب مدال برنز رقابت‌های قهرمانی کشور تنها چند ماه در سال ۹۵ در اردوی تیم ملی حضور داشته و پس از آن به خواست خود و به دلیل مشغله کاری اردو را ترک کرده است و او در سال ۲۰۱۳ در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در چین افتخار همراهی تیم را در این رده داشته و پس از آن نیز یک مرتبه به همراه تیم استانی در رقابت‌های گرنداسلم ابوظبی حاضر شده است.

بیوگرافی آرش آقایی قهرمان جودو

آرش آقایی دارنده چندین مدال رنگارنگ در مسابقات جودو قهرمانی کشور و مدال برنز مسابقات جوانان جودو قهرمانی آسیا، بنا به دلایلی نزدیک به دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مسابقه داد، اما سرانجام صبح چهارشنبه ۱۰ آذرماه ۱۴۰۰ با حضور در فدراسیون جودو و دیداری که با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشت، تصمیم گرفت تا از این پس زیر پرچم کشورمان و برای تیم ملی جودو مسابقه دهد.

بیوگرافی شیوا کاکاخانی همسر فرزاد فرزین 3

آرش آقایی در این خصوص گفت: بنا به مشکلاتی که برای من در آن مقطع پیش آمده بود، ناچار شدم به مدت دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مبارزه کنم. اما سرانجام تصمیم گرفتم برای آینده خود برنامه ریزی دقیق‌تری کنم. امروز (چهارشنبه) صحبت‌های خوبی با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشتم و توافقات خوبی نیز صورت گرفت.

وی در ادامه افزود: طبق توافقاتی که با ریاست محترم فدراسیون داشتیم از امروز در خدمت تیم ملی جودو کشورمان خواهم بود و در مسابقات بین المللی با لباس تیم ملی جودو ایران و زیر پرچم سه رنگ کشور عزیزمان مبارزه خواهم کرد.

او در مصاحبه ای که با خبرگزاری دانشجو داشت ضمن گلایه از هیت جودو استان آذربایجان گفت: آنها اجازه تمرین در هیچ سالنی را به من نمی دهند و اعلام کرده اند که من را نمی خواهند. او در عین حال اعلام کرد که آرش میراسماعیلی و وزارت ورزش همکاری لازم جهت بازگشت من را به تیم ملی انجام داده اند اما مسئولین استانی از پذیرش من امتناع می کنند.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arash Aghaei (@arash.aghaei1371)

مصاحبه آرش آقایی با شبکه ورزش

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arash Aghaei (@arash.aghaei1371)

آرش آقایی قهرمان خوش اخلاق جودوی ایران و دارنده مدال برنز آسیا به دلیل برق گرفتگی در ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ در باشگاه بدنسازی دارفانی را وداع گفت.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار