تبلیغات فوق نجومی یک شرکت فولادی + سند

به گزارش اختصاصی رصد روز ، اگرچه موضوع تبلیغات برای عقب نماندن از بازار رقابت و سهم جایگاه ویژه به واسطه بیشتر دیده شدن خدمات انجام شده ضرورتی انکار نشدنی در بین بنگاههای خصوصی و بعضاً دولتی است اما کم و کیف چنین هزینه ای می تواند محل چکش کاری باشد. تبلیغات نجومی مسئله است که چندسال پیش سازمان بازرسی و برخی نهادهای نظارتی به آن ورود کردند و ریز هزینه های صورت گرفته و محل پرداختشان را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت چند شرکت خصوصی وابسته به بخش دولتی مجبور به تعدیل این هزینه ها شدند. شرکت های فولادی اگرچه به دلیل حساسیت محصولاتشان نیازمند فرم خاصی از تبلیغات هستند اما نباید از یاد برد که این بازار مانند بازار خودرو در کشور تقریباً انحصاری و در اختیار چند شرکت خاص است و در چنین شرایطی لزوم این هزینه هایی مورد سؤال خواهد بود.

پرتفوی بورسی صبا تأمین

بررسی ها نشان میدهد که یک شرکت فولادی در ۹ ماهه سال قبل بیش از ۱۴۵ میلیارد تومان برای تبلیغات هزینه کرده که با توجه به جایگاهی که در بازار در اختیار دارد این میران هزینه جای واکاوی خواهد داشت

شرکت سرمایه گذاری ساختمامی نظام مهندسی ایران

نکته جالب توجه اینجاست که این مقدار  معادل ۵۵ درصد هزینه حمل و نقل و انتقال در این شرکت است که برای کسی اهمیت حمل و نقل در شرکت های بزرگ پوشیده نیست. به نظر می رسد شرکتهای اینچنینی که در حال حاضر جا پای محکمی در بازار دارند بهتر باشد که به جای ریخت و پاش در زمینه تبلیغات در راستای مسئولیتهای اجتماعی به وضعیت بحرانی شهرهایی رسیدگی کنند که با مشکل کم آبی و فرونشست روبرو هستند!!!

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا