تسهیلات بانک توسعه تعاون بیش از ۵۲ هزار شغل ایجاد کرد

تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در سرفصل اشتغال پایدار روستایی و عشایری بیش از 52 هزار شغل پایدار در سراسر کشور ایجاد کرده است.

به گزارش رصد روز، تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در سرفصل اشتغال پایدار روستایی و عشایری بیش از ۵۲ هزار شغل پایدار در سراسر کشور ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه تعاون، سامانه «کارا» با تحلیل میزان تسهیلات پرداختی بانک‌های عامل در طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری اعلام کرد، بانک توسعه تعاون از ابتدای اجرای طرح تا دوم بهمن سال جاری ۵۲ هزار و ۴۶۴ اشتغال ایجاد کرده است.
استان کرمانشاه با ۵۸۱۷ اشتغال ایجاد شده در رتبه اول، استان‌های خراسان رضوی با ۴۲۳۲، سیستان و بلوچستان با ۲۷۱۹، فارس با ۲۵۳۰ و هرمزگان با ۲۲۳۰ در رتبه دوم تا پنجم اشتغال زایی قرار دارند.
بانک توسعه تعاون در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۲۶ هزارو ۷۶۸ طرح را تأمین مالی کرده است.
استان‌های کرمانشاه با ۴۷۴۷ طرح، سیستان و بلوچستان با ۱۹۶۰، گلستان با ۱۴۶۱، گیلان با ۱۳۵۰ و فارس با ۱۱۸۰ طرح در رتبه‌های اول تا پنجم تعداد طرح‌های پرداختی در این طرح ملی قرار دارند.
همچنین میزان تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری از ۲۷ هزار میلیارد ریال عبور کرد.
استان‌های کرمانشاه با پرداخت ۲۳۴۰ میلیارد ریال، سیستان و بلوچستان با ۱۲۵۴، فارس با ۱۲۳۳، خراسان رضوی با ۱۱۷۳ و کرمان با ۱۱۴۷ میلیارد ریال در رتبه‌های اول تا پنجم میزان پرداخت تسهیلات قرار دارند.
از ابتدای اجرای طرح «اشتغال پایدار روستایی وعشایری»، بانک توسعه تعاون به عنوان بانک عامل این طرح اقدامات و فعالیت‌های قابل توجهی در این موضوع انجام داده است.
بانک توسعه تعاون در کنار دو بانک و یک صندوق کارآفرینی وظیفه پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی وعشایری را بر عهده دارد. این طرح بزرگ ملی از سال ۱۳۹۷ به طور رسمی آغاز شده است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار